Menu

Orzechy brazylijskie 1 kg

Cechy produktu

  • Producent BadaPak 
  • Rodzaj orzechy 

Opis

Orzechy brazylijskie

Orzechy brazylijskie BadaPak w ponad 50% składają się z tłuszczów. Na tle innych orzechów wyróżniają się zawartością selenu. Zawierają go najwięcej z całej grupy orzechów. Są prawidłowym źródłem potasu (659mg w 100g), fosforu (725mg w 100g), magnezu (376mg w 100g) a także wapnia, sodu i cynku. Nie brakuje w nich witaminy E, która jest silnym przeciwutleniaczem, a potocznie zwana witaminą młodości. Prócz niej wyszukamy też witaminy z gruby B – kwas foliowy oraz wit. C. Orzechy brazylijskie to także dostawca błonnika pokarmowego.

Orzechy brazylijskie BadaPak można spożywać bezpośrednio. Swoje użycie w kuchni odnajdą jako składnik deserów, czekolad, ciasteczek czy także musli.

Orzech brazylijski jest nasieniem drzewa o imponujących rozmiarach, zwanego orzesznicą brazylijską albo wyniosłą. Osiąga ona choćby 60m wysokości. Orzesznica w swoich naturalnych warunkach występuje w lasach Amazonii, a na ogół w Brazylii, Boliwii i Peru.

Informacja o alergenach: W zakładzie są pakowane jeszcze sezam, gorczyca, soja, migdały, orzechy, produkty zawierające gluten oraz produkty zawierające SO2 (dwutlenek siarki).

fotografie artykułu są zdjęciami poglądowymi i mogą się rożnić od aktualnej partii.

producent stara się aktualizować na bieżąco wszystkie informacje zawarte na naszym sklepie www.badapak.pl, jednak dane zawarte w opisie artykułu mogą różnić się nieco, w zależności od aktualnej partii artykułu.

podane wartości zostały nam dostarczone od dostawów, jak także mogą być danymi literaturowymi.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.