Menu

Ostropest plamisty 5 kg

Cechy produktu

  • Producent Polska 

Opis

Ostropest plamisty

Ostropest plamisty BadaPak to zioło, które wyróżnia się zawartością sylimaryny. Ostropest dostarcza także cenne przeciwutleniacze jakimi są flawonoidy i witamina E (potocznie zwana witaminą młodości). Dodatkowo ostropest plamisty to także fitosterole, garbniki i aminy (histamina i tyramina)

Ostropest plamisty BadaPak poleca się spożywać całkowicie albo mielić dopiero przed zastosowaniem, wtedy zachowuje najwięcej cennych substancji. Smak ziaren ostropestu jest neutralny, dlatego można dodawać go do potraw, jogurtów, sałatek, koktajli. Z ziaren można w dodatku przygotować napar, wówczas dwie łyżeczki świeżo zmielonych nasion zalewamy wrzątkiem i pijemy po osiągnięciu przez niego optymalnej temperatury.

Ostropest to jednoroczna roślina przypominająca swym wyglądem oset. Występuje powszechnie w Europie Południowej, Afryce Północnej oraz Azji. Obecnie można ją spotkać w wielu rejonach świata, uprawiany jest w dodatku w Polsce.

Informacja o alergenach: W zakładzie są pakowane także sezam, gorczyca, soja, migdały, orzechy, produkty zawierające gluten, a także produkty zawierające SO2 (dwutlenek siarki).

zdjęcia artykułu są zdjęciami poglądowymi i mogą się różnić od aktualnej partii.

marka stara się aktualizować na bieżąco wszystkie informacje zawarte na naszym sklepie www.badapak.pl, jednak dane zawarte w opisie towaru mogą różnić się nieco, w zależności od aktualnej partii artykułu.

podane wartości zostały nam dostarczone od dostawców, jak też mogą być danymi literaturowymi.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.