Menu

Iacocca autobiografia (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788366142978 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Lee Iacocca|William Novak 
  • Wydawnictwo Studio Emka 
  • Ilość stron 484 
  • Rok wydania 2021 
Opis

Kiedy Lee Iacocca z Williamem Novakiem, namówieni przez Wydawnictwo Bantam Dell, zasiedli do pisania "Autobiografii" nie mogli się spodziewać, iż owoc ich pracy okrzyknięty zostanie bestsellerem, "który buduje historię" (nie tylko Ameryki).

Że książka napisana na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia będzie mnóstwo lat później równie aktualna i czytelniczo ciekawa jak w ich czasach.W gruncie rzeczy jest to tylko opowieść o dziecku włoskich imigrantów, który pilnie się uczył i ciężko pracował, który odniósł kilka olbrzymich sukcesów i przeżył kilka olbrzymich rozczarowań,w efekcie genialnie sobie poradził, bo przejął od rodziców i nauczycieli proste, uniwersalne wartości i miał to szerokie szczęście, iż urodził się w Ameryce.

Takie książki zwykle nie ustanawiają rekordów popularności. A tej się udało.A rzecz dość charakterystyczna, opisująca kolejny przypadek człowieka sukcesu, który inicjując od zera osiągnął szczyt kariery i finansowego powodzenia tak jak kiedyś Carnegie, Rockefeller, Morgan czy Sloan a dziś Gates, Jobs czy Welch.

Choć chyba jednak Iacocca był postacią barwniejszą, człowiekiem stojącym szczególnie blisko zwykłych ludzi, a przy tym obdarzonym charyzmą, uporem i niezwykłymi talentami przywódczymi. No i działającym w branży samochodowej, bezgranicznie w niej zakochanym, dla przytłaczającej większości ludzi, stanowczo mężczyzn, zdecydowanie najefektowniejszej z branż.Książka napisana zajmująco, "z biglem", wartko - taka dobra w czytaniu, lecz i dająca do myślenia - wówczas i dziś.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.