Menu

Maria Skłodowska-Curie. Fotobiografia (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788362304363 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Maciej Sadowski, Małgorzata Sobieszczak-Marciniak 
  • Wydawnictwo Studio Emka 
  • Ilość stron 176 
  • Rok wydania 2011 

Opis

Zamiarem tego szczególnego edytorskiego przedsięwzięcia jest pokazanie niepospolitej, wielowymiarowej osobowości Marii Skłodowskiej-Curie-. W Polsce i na świecie znany jest jej ogromny dorobek naukowy. Inaczej rzecz się ma z szerszą wiedzą na temat życia i dokonań wybitnej Noblistki. Umiemy docenić jej rolę jako uczonej,mało wiemy o niej samej, realizującej się w roli kobiety: matki, żony, czy w końcu niepospolitej obywatelki świata. Nie było bowiem jeszcze ku temu okazji. Dopiero album Maria Skłodowska-Curie Fotobiografia otwiera taką możliwość.
Jaka była znana na całym świecie Maria, kobieta o niepospolitym umyśle i unikatowej sile charakteru? Co ją ukształtowało? Z kim się przyjaźniła? Kogo kochała, kogo ceniła? To wszystko można wyczytać ze fotografii, które w tym albumie zostały stanowczo dokładnie wyselekcjonowane ze względu na ich siłę emocjonalnego przekazu i wartość dokumentarną. Dużo z tych fotografii przeleżało w szufladach i pudłach, nie było nigdy wcześniej publikowanych, a teraz te niepowtarzalne materiały uzyskują świeże życie, ponadto dzięki nowym możliwościom technologicznym ich obróbki. Chcemy odwołać się właśnie do przekazu obrazem i wzmocnić go pieczołowicie dopasowanymi przez Małgorzatę Sobieszczak-Marciniak, Dyrektor Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie fragmentami z listów Marii Curie, jej zapisków, notatek i znanych cytatów. Teksty będą opracowane i przygotowane w trzech wersjach językowych: francuskiej, angielskiej i polskiej
Warto przypomnieć konstatację Przyjaciela naszego wydawnictwa, nieżyjącego już, lecz ciągle obecnego myślą, Ryszarda Kapuścińskiego, który powiedział: Druk i fotografia konkurują ze sobą, walczą o naszą uwagę. Lecz walka jest nierówna: fotografia wygrywa, pochłania nas bez reszty. Wielokrotnie wracamy do fotografii, wczuwamy się w ich nastrój, wpatrujemy w detale, zapamiętujemy krajobrazy i twarze.

Autorzy: Maciej Sadowski, Małgorzata Sobieszczak-Marciniak
Data premiery: 2011-11-07
EAN: 9788362304363
Format: 23x28,8 cm
liczba stron: 168
ISBN: 9788362304363
Oprawa: twarda z obwolutą
Rok wydania: 2011
Wydawnictwo: Studio Emka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.