Menu

Polowanie na Snowdena (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788364142598 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Luke Harding 
  • Wydawnictwo Wielka Litera 
  • Ilość stron 352 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Wszystko zaczęło się od anonimowego maila: „Jestem wyższym rangą członkiem służby wywiadu ".
To, co stało się później, było najistotniej błyskotliwą aferą szpiegowską, którą wywołał jeden człowiek. Edward Snowden był 29-letnim geniuszem komputerowym pracującym dla amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego. Zaszokował świat, demaskując inwigilowanie polityków i zwykłych ludzi poprzez władze USA. Wykryte poprzez niego nieprawidłowości wstrząsnęły przywódcami państw (podsłuchiwana była m.in. Prywatna komórka kanclerz Niemiec) i wywołały pasjonującą globalną debatę o granicach inwigilacji.
„Polowanie na Snowdena" to dziennikarstwo śledcze w najkorzystniejszym wydaniu, książka, którą czyta się jak powieść szpiegowską. Wielokrotnie nagradzany dziennikarz „Guardiana" Luke Harding opowiada niezwykłą historię – od dnia, kiedy Snowden porzucił swoją piękną dziewczynę w Honolulu, zabierając ze sobą dysk komputerowy pełen tajnych informacji, poprzez pobyt w Honkongu, skąd na cały świat wyciekły tajne dane, aż po walkę Snowdena o otrzymanie azylu i dość zaskakujący kierunek jego emigracji: do Rosji.
Harding wykonał gigantyczną pracę reporterską i stworzył wielowątkową opowieść, dzięki której czytelnik chwilami czuje, jakby siedział ze Snowdenem w jednym pokoju.

Tytuł oryginału: The Snowden Files
ISBN: 9788364142598
Kod paskowy: 9788364142598
Autorzy: Harding Luke
Tłumaczenie: Kręc Agnieszka, Rosłan Katarzyna, Wyszogrodzka-Gaik Agnieszka
Wydanie: 1
Rok wydania: 2014
Kod wydawcy: 32032
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 352
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11
Format: 13.5x20.5cm
Głębokość (mm): 27
Waga: 0.36
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.