Menu

POLSKA I JEJ ŚWIĘCI WYD. 2 (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788379719815 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Hubert Wołącewicz , Bogusław Nosek 
  • Wydawnictwo Jedność 
  • Ilość stron 368 
  • Rok wydania 2018 

Opis

„Polska i jej święci", to publikacja przedstawiająca sylwetki kilkudziesięciu świętych i błogosławionych „polskich", choć nie wszyscy byli Polakami. Każdy z nich, natomiast, wywarł ogromny wpływ na to kim jesteśmy dziś, jako wspólnota narodowa. Byli i są nadal patronami i orędownikami Polski. Świat i nasza ojczyzna także dziś potrzebuje świętych – to oni są prawdziwą solą ziemi, gwarantem prawdziwego rozwoju i pokoju w świecie.

Święty Jan Paweł II powtarzał, iż człowieka nie da się zrozumieć bez Chrystusa. Podobnie historię naszej Ojczyzny można zrozumieć jedynie wtedy, gdy pozna się sylwetki ludzi najściślej z nią związanych – gotowych poświęcić dla niej wszystko, zaangażowanych, aż do oddania własnego życia – jak Chrystus. Kim byli? W jakich czasach żyli? Co kształtowało ich osobowości, że potrafili tak bezkompromisowo i ofiarnie służyć innym?Odbiorcy

– chcący zrozumieć działanie Ducha Świętego w duszach ludzkich

– poszukujący prawdy o człowieku w Kościele i w świecie

– miłośnicy mądrości zawartej w historii

– wszyscy lubiący orędownictwo świętych i błogosławionych

– wrażliwi na piękno

– pragnący obdarować innych wartościowym prezentemDlaczego warto sięgnąć po tę książkę

Stanowili elitę narodu na każdym etapie jego ponad 1050-letniej historii. Kroczyli śladami Chrystusa.

Oto życiorysy kilkudziesięciu świętych i błogosławionych – patronów i orędowników Polski. Ich sylwetki i słowa oraz czyny opatrzone spektakularnymi ilustracjami, modlitwami za ich wstawiennictwem, a także świadectwami i refleksjami na ich temat wypowiedzianymi poprzez Jana Pawła II, Benedykta XVI oraz inne stanowcze postaci.

Obyśmy mieli odwagę podążać śladami naszych świętych patronów. Szlak ów bierze swój początek w chrzcie Polski i w naszym chrzcie, to zaś jaki przybierze zarys, dokąd nas zaprowadzi, zależy od każdego z nas

ISBN: 9788379719815
Kod paskowy: 9788379719815
Redakcja: Wołącewicz Hubert
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 22074
liczba stron: 368
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11
Format: 16.9x23.9
Głębokość (mm): 26
Waga: 0.965
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.