Menu

Queen meryl - erin carlson (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380325425 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Erin Carlson 
  • Wydawnictwo Wielka Litera 
  • Ilość stron 368 
  • Rok wydania 2020 

Opis

Urzekający i inspirujący portret legendarnej aktorki Meryl Streep. Królowa Meryl opowiada o pierwszych, odważnych rolach i swej działalności na rzecz niezależności pań. Jest najistotniej znaną aktorką naszych czasów i pozostawiła niezatarty ślad w popkulturze.

Jest kameleonem, który kompletnie zamienia się w każdą postać, którą gra. Nigdy nie sięga po podobne role. Zamiast tego wykorzystuje swoje wyrafinowanie,generować dynamiczne i skomplikowane postaci - Joanny Kramer, Karen Silkwood, Julii Child, Margaret Thatcher, Katharine Graham.

Niegdyś niezgrabna, z burza kręconych włosów nastolatka w latach 60. I 70. Zaangażowała się w ruch feministyczny. Kiedy skończyła 40 lat, wiek, w którym niemało aktorek znika ze sceny, Streep ruszyła na podbój kina, wybierając nieoczywiste role i zdobywając po drodze mnóstwo nagród.

Erin Carlson nie tylko dokumentuje jej niezwykłe osiągnięcia, wybory, przyjaźnie i spory, ale także to, w jaki sposób w każdej roli przemyca wartości, w które mocno wierzy. Książka jest przezabawnie ilustrowana poprzez artystę Justina Teodoro, wzbogacona listami i licznymi anegdotami, które uzupełniają portret tej specyficznej królowej kina.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.