Menu

Szkło pod powieką (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380322318 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Anna Jakubowska|Patrycja Bukalska 
  • Wydawnictwo Wielka Litera 
  • Ilość stron 304 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Końców świata w jej życiu było kilka. I z każdego podciągała się z myślą,teraz musi już być korzystnie.
konkretny i ważny głos kobiety, która przetrwała najgorsze.
Anna Jakubowska, ps. „Paulinka", pamięta gorące lato roku 1939. Jej świat – jeszcze nastolatki – zawalił się wtedy po raz pierwszy. Apokalipsą było Powstanie Warszawskie. Kolejny raz spojrzała śmierci w oczy wtrącona do stalinowskiego więzienia. Przez 6 lat zapobiegano jej kontakt z niepokaźnym synkiem. Na wolność wyszła jako kobieta ciężko doświadczona, lecz nie złamana. Zaznała trudów rzeczywistości PRL, trafiła do opozycji demokratycznej, działała w "Solidarności". Doczekała upadku komunizmu i ponownie wolnej Polski.
Zarzeka się, że nie jest bohaterką.
Dziś ma 91 lat. W jej życiu odcisnęły piętno wszystkie traumatyczne dla Polaków wydarzenia ubiegłego stulecia. Jaką ojczyznę widzi teraz? Czego się boi, skoro przeżyła najgorsze? Dziś jej doświadczenie i przesłanie są nam stanowczo konieczne.
Opowieść o podstawowych wartościach - wolności, patriotyzmie, prawdomówności, przyzwoitości - splata się z piękną historią o zwyczajnej kobiecie żyjącej w niezwyczajnych czasach.
"Pierwszego dnia po aresztowaniu, podobnie jak inne więźniarki, podstawiłam kubek pod napływającą do muszli klozetowej wodę i bez oporów wypiłam do dna. Wzbudziło to podejrzenia, że jestem nasłanym kapusiem – co było zresztą metodą stosowaną przez UB. Po prostu wydawało się im nieprawdopodobne, iż osoba świeżo aresztowana może pić wodę z sedesu, jakby to było coś naturalnego. Lecz ja przecież przeżyłam Powstanie i dostosowywałam się do niełatwych sytuacji"

ISBN: 9788380322318
Kod paskowy: 9788380322318
Autorzy: Jakubowska Anna, Bukalska Patrycja
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 32032
liczba stron: 304
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.1
Format: 13.4x20.2
Głębokość (mm): 35
Waga: 0.35
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.