Menu

tischner. nadzieja na miarę próby. ostatnie słowa (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788327718013 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Tomasz Ponikło 
  • Wydawnictwo Wam 
  • Ilość stron 296 
  • Rok wydania 2020 
Opis

Poruszająca książka o ostatnich latach życia ks. Prof. Józefa TischneraPrzez lata przekazywał nam mądrość ludzi gór, bo jak wiadomo greccy filozofowie to również górale. Niósł ciężkie brzemię nauczyciela solidarności.

Pokazywał, jak myśleć według wartości i jak odkrywać w spotkaniu z Drugim dramat jego człowieczeństwa.W jego specyficzny ciepły, lekko, a z czasem coraz bardziej zachrypnięty głos wsłuchiwali się wszyscy.

Aż do momentu, kiedy go stracił. Ale wtedy też mówił – za pomocą kartek, na których zapisywał potrzeby, swoje samopoczucie, refleksje i żarty. Przy pomocy uśmiechu czy grymasu bólu. Wciąż uczył: miłości, która jest zawsze miłością do mocnego, ludzkiego „ty”, wiary wobec tajemnicy cierpienia i nadziei, która musi być wypróbowana.Ta książka jest o nas, o naszym lęku przed śmiercią i o poszukiwaniu sensu cierpienia."(...)nadzieja wtedy staje się naprawdę nadzieją, kiedy jest wypróbowana.

Bóg próbuje naszą nadzieję, bo nadzieja niewypróbowana jest zwykłym marzeniem. Człowiek lubi marzyć. Lecz kiedy przyjdzie pierwsza udoskonalona próba, marzenia rozwiewają się jak poranne mgły. Natomiast nadzieja poprzez próbę umacnia się, staje się jeszcze mocniejsza, jeszcze głębsza."- Ks.

Józef Tischner

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.