Menu

2030. jak ścieranie się najwyraźniejszych dzisiejszych trendów przekształci przyszłość wszystkiego (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788366142879 
  • Oprawa miękka 
  • Autor F Mauro Guillén 
  • Wydawnictwo Studio Emka 
  • Ilość stron 372 
  • Rok wydania 2021 
Opis

ŚWIAT RADYKALNIE SIĘ ZMIENIA NA NASZYCH OCZACH. CZY BĘDZIECIE GOTOWI NA TO, CO NADCHODZI?dzisiaj, bardziej niżeli kiedykolwiek wcześniej, jest jasne, że przyszłość będzie radykalnie odmienna od teraźniejszości.

Przyłączcie się do Mauro F. Guilléna w pięknej analizie trendów, które zmienią nasz sposób życia, pracy i zabawy.Angela Duckworth, autorka "Uporu: Potęgi pasji i wytrwałości"To przekonująca i fascynująca strategia nastawionego na sukces nawigowania wśród sejsmicznych wstrząsów w demografii, gospodarce, technologii i kulturze, które będą przekształcać obecne dziesięciolecie.Cal Newport, autor "Pracy głębokiej" i "Cyfrowego minimalizmu"należycie wiemy, co się dzieje z dolarami i centami, lecz jesteśmy zdumiewająco niedoinformowani o tym, jak struktury społeczne przekształcają świat wokół nas.

Ten stan rzeczy zmienia piękny socjolog Mauro F. Guillén. Jego odważna, prowokacyjna książka wyjaśnia, dlaczego mamy mniej dzieci, klasa przeciętna trwa w zastoju, następują przesunięcia w strukturze bezrobocia i ujawniają się nowe potęgi.Adam Grant, autor "Buntowników"Od przesunięć w trendach demograficznych po urbanizację, zmiany w sieci powiązań między płcią a bogactwem, straty procesowe, a także korekty w gospodarce światowej – Mauro F.

Guillén przypomina nam o naszych wzajemnych powiązaniach i słabościach […] na zignorowanie tej obowiązkowej lektury po prostu nie możemy sobie pozwolić.Dambisa Moyo, autorka "Krawędzi chaosu"Przeobrażenia następujące w tym, jak żyjemy i pracujemy, nasza polityka i kultura i nasz czas na Ziemi składają się na najpotężniejszą dysrupcję w historii ludzkości […] ta książka to rzeczywisty przewodnik po nowym, dzielnym świecie.Richard Florida, autor "Narodzin klasy kreatywnej"Książka Mauro Guilléna będzie obowiązkową lekturą dla tych, którzy chcą zrozumieć, czym są, dlaczego są i z czym się wiążą globalne zmiany transformacyjne – nowe trendy, które się kształtują w sposób zdecydowany, trwały oraz radykalnie oddziałujący dlaczego tak się dzieje i co to oznacza nie tylko dla państw i firm,na dodatek dla gospodarstw domowych i społeczności.Mohamed El-Erian, autor "Kiedy rynki się zderzają"„Dawno, dawno temu świat nie tylko był przezroczyście podzielony na prosperujące i zacofane gospodarki,na dodatek dzieci było pod dostatkiem, osób pracujących było więcej niżeli emerytów i wszyscy pragnęli mieć domy i samochody.

producenta nie musiały rozglądać się poza Europą i Stanami Zjednoczonymi,należycie sobie radzić. Drukowany pieniądz był prawnym środkiem płatniczym dla wszelkich długów, publicznych i prywatnych. W szkole mówili nam, jak mamy „rozgrywać tę grę", i dorastaliśmy w przekonaniu, że zasady pozostaną takie same, kiedy to my podejmiemy pierwszą pracę, założymy rodzinę, doczekamy się, iż nasze dzieci opuszczą dom, a później sami przejdziemy na emeryturę.Ten znajomy świat szybko znika, wkraczamy bowiem w zachwycającą nową rzeczywistość, napędzaną przez nowy zbiór zasad.

Zanim się zorientujemy, w większości krajów będzie więcej dziadków niżeli wnuków łącznie rynki klasy przeciętnej w Azji staną się obszerniejsze od tych w Stanach Zjednoczonych i Europie razem wziętych w ręce kobiet będzie trafiać więcej majątku niż w ręce panów i wynajdziemy się pośród robotów przemysłowych, których liczba przewyższy liczbę pracowników produkcyjnych, a ilość komputerów będzie obszerniejsza ilość ludzkich mózgów więcej będzie czujników niżeli ludzkich oczu i więcej rodzajów walut niż państw.[…] To, jak te wszystkie trendy się nasilają i dopasowują do czegoś takiego jak koronawirus, rozwija się na naszych oczach.

Większość tych trendów – od spadającej płodności poprzez dynamikę międzypokoleniową po zastosowanie technologii – przyspieszy z powodu pandemii. Kluczowe pytanie, które jednak musimy sobie zdać, jest następujące: czy coś takiego jak COVID-19 (lub następny niespodziany kryzys) lepiej nas przygotuje, czy raczej nas zaślepi na zbiorowe, już zachodzące zmiany, które, jak dowodzę, osiągną punkt zwrotny w ciągu najbliższej dekady".(z rozdziałów „Wprowadzenie: Zegar tyka" i „Postscriptum")MAURO F.

GUILLÉN hiszpańsko-amerykański socjolog, ekonomista polityczny i edukator w dziedzinie zarządzania.Urodzony w 1964 r., absolwent Uniwersytetu w Oviedo, dalsze studia odbył w USA jako stypendysta Bank of Spain i Fundacji Fulbrighta.

Doktoryzował się w 1992 r. W dziedzinie socjologii. W l. 1992–1996 pracował w MIT jako wykładowca Sloan School of Management. Karierę akademicką kontynuował w Wharton School Uniwersytetu w Pensylwanii jako profesor tytularny tej uczelni (do 2021).

W 2014 wykładał na uniwersytecie w Oxfordzie w ramach prestiżowych Clarendon Lectures in Management. Obecnie jest dyrektorem (dziekanem) Cambridge Judge Business School i członkiem Queen’s College Uniwersytetu w Cambridge.Jest wybranym członkiem Sociological Research Association, a także Macro Organizational Behavior Society, byłym Fellow Fundacji Guggenheima i członkiem Institute for Advanced Study w Princeton laureatem wielu międzynarodowych wyróżnień, m.in.

IV Fundación Banco Herrero Prize, a także Aspen Institute's Faculty Pioneer Award.Ekspert w mediach: NPR, Bloomberg TV, CCTV, CNN w języku hiszpańskim autor comiesięcznej kolumny w „Korea Times", konsultant Accenture, PriceWaterhouseCoopers, RAND Corporation, AFI.

Prowadził zajęcia dla wielu największych korporacji: Deutsche Bank, Google, Hyundai, China Merchants Bank, UnitedHealth Group, Santander.Opublikował 10 książek i ponad 40 artykułów naukowych. Autor bestselleru 2030: How Today's Biggest Trends Will Collide and Reshape the Future of Everything (New York, sierpień 2020).

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.