Menu

dobre relacje w szkole. inspiracja edukacyjne (opr. broszurowa)

Cechy produktu
  • ISBN 9788382231595 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Natalia Boszczyk 
  • Wydawnictwo Wolters Kluwer 
  • Ilość stron 260 
  • Rok wydania 2020 
Opis

Publikacja jest przewodnikiem po zagadnieniach dotyczących budowania dobrych relacji w szkole, napisanym poprzez praktyka dla praktyków z głębokim przekonaniem,prawidłową edukację buduje się za każdym razem przez budowanie pozytywnych relacji.

Autorka skupiając się wokół hasła?edukacja to relacja?, namawia do wdrażania działań opartych na empatii, szacunku i akceptacji, a także proponuje bogaty zbiór pomysłów na budowanie relacji z uczniami, rodzicami i ze współpracownikami z grona pedagogicznego.

W książce czytelnik odszuka m.in.:? katalog pomysłów na budowanie relacji w szkole wraz ze schematami wdrażania proponowanych rozwiązań;? funkcjonalne porady dotyczące tego, w jaki sposób aranżować szkolną przestrzeń, by sprzyjała ona budowaniu relacji, a zarazem by wspierała efektywną naukę;? techniki komunikacji w konflikcie: narzędzia Porozumienia bez Przemocy (NVC), tutoringu i mediacji.

Opracowanie mieści ćwiczenia, które pomagają przekuć teorię w praktykę każdy rozdział wzbogacają pytania, przykłady ze szkolnej codzienności oraz wypowiedzi nauczycielek i nauczycieli. Książka opisuje potężne działania, które można podejmować na co dzień,budować pozytywne więzi w edukacji, przeznaczona jest jednocześnie dla nauczycieli, jak i dyrektorów szkół odpowiedzialnych za dobrą komunikację, atmosferę i aranżację szkolnej przestrzeni.

Zainteresuje także rodziców, a także studentów kierunków pedagogicznych, pomagając im zrozumieć szkolną rzeczywistość.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.