Menu

kierunek jakość. jak unikać błędów w projekcie (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788328372023 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Aleksandra Kunysz 
  • Wydawnictwo Helion 
  • Ilość stron 168 
  • Rok wydania 2021 

Opis

Jakość została zdefiniowana już w starożytności. Platon określał ją jako pewien stopień doskonałości. I tu nic się nie zmieniło ― im bliższy ideału towar, tym wyższa jego jakość. Problem w tym, iż każdy postrzega ów ideał nieco inaczej.

Na gruncie programistycznym wysoka jakość może oznaczać co innego dla project managera, a co innego dla developera odpowiedzialnego za warstwę frontendu. Jeszcze inaczej do tematu podejdzie klient. W wielkim projekcie, nad którym pracuje mnóstwo osób, podejście do tej kwestii bywa całkowicie różnorodne od tego w niewielkim projekcie, za który odpowiedzialny jest zespół trzyosobowy.

Do tego dochodzą zmieniające się trendy. Wzorce projektowe, które były stosowne dwa, trzy lata temu i gwarantowały wówczas wysoką jakość uzyskanego oprogramowania, dziś mogą się okazać nieprzydatne. Czy zatem nie istnieją uniwersalne wzorce ani normy jakości projektów w IT? Oczywiście, iż istnieją.

Aleksandra Kunysz, dla której propagowanie wiedzy na temat jakości stanowi życiową pasję, dzieli się nimi w tej książce. Przygląda się w niej wszystkim czynnikom, które mają wpływ na ostateczny towar, czyli zamówione oprogramowanie.

Zwraca oczywiście uwagę na sprawy technologiczne,głównie akcentuje rolę czynnika ludzkiego: właściwości osobowe klienta, przedstawicieli firm negocjujących warunki, członków zespołów projektowych itd.

Ponieważ wyjściowo wygląda to na ogół tak, że ile osób, tyle pomysłów na jakość. A rzecz w tym, żeby uwspólnić oczekiwania i ― co za tym idzie ― uzyskany rezultat.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.