Menu

Kodeks karny komentarz (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788382230666 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Jerzy Lachowski|Violetta Konarska-Wrzosek 
  • Wydawnictwo Wolters Kluwer 
  • Ilość stron 1584 
  • Rok wydania 2020 

Opis

W 3. Wydaniu komentarza uwzględniono i poddano wnikliwej analizie wszystkie zmiany normatywne, które miały miejsce w latach 2018-2020 w przepisach Kodeksu karnego, w tym te najnowsze wprowadzone: - ustawą z 31 marca 2020 r.

o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych, a także wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw; - ustawą z 14 maja 2020 r.

o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 powiększającą zakres kryminalizacji wyzysku lichwiarskiego;- ustawą z 19 czerwca 2020 r. O dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19, a także o uproszczonym nowoczesnaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19.

Rozwiązania problemów pojawiających się na tle praktycznego wykorzystywania przepisów Kodeksu karnego zostały wsparte argumentacją autorów lub innych uwielbianych przedstawicieli doktryny prawa karnego oraz poglądami wyrażonymi w orzecznictwie Sądu Najwyższego i sądów apelacyjnych.

W książce czytelnik znajdzie syntetyczne omówienie, a jednocześnie wnikliwą wykładnię przepisów Kodeksu karnego, co pozwoli na rozwianie pojawiających się niekiedy trudności i wątpliwości w ich poprawnym rozumieniu i poprawnym, funkcjonalnym używaniu.

Zawarte w komentarzu treści są wyrażone dostępnie, co zapewni ich łatwą i dość szybką lekturę.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.