Menu

Matematyka dla menedżerów wyd. 2 (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788328357518 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Michael C. Thomsett 
  • Wydawnictwo Helion 
  • Ilość stron 240 
  • Rok wydania 2021 
Opis

Wielu managerów nie ma wystarczajacej wiedzy z dziedziny matematyki. Jednak choćby oni nie moga calkowicie zignorowac jej zasad ani unikac pracy z liczbami. Biznes kieruje sie wskaznikami, a bilans i sprawozdanie finansowe sa cennymi zródlami wiedzy dla najwyzszego kierownictwa firmy.

Co wiecej, uzyskany wynik finansowy jest jednym z kluczowych kryteriów oceny pracy kierownika i jego zespolu. Przygotowanie matematyczne wplywa tez należycie na komunikacje z zarzadem: wlasciwe uzycie danych liczbowych pozwala na jasne i jednoznaczne przekazanie istoty danych, co z kolei ulatwia ocene proponowanych rozwiazan i podejmowanie decyzji.

To nie jest tradycyjny, nieprzystępny w odbiorze podrecznik matematyki. To raczej poręczny zbiór wzorów uzupelnionych zrozumialymi wyjasnieniami, podzielony na tematyczne rozdzialy. Uklad ksiazki ulatwi managerom wyszukiwanie koniecznych informacji i używanie ich w codziennej pracy.

Nie zabraklo równiez przykladów stosowania wzorów oraz gotowych do uzycia formul Excela. W przystepny sposób wyjasniono, jak nalezy obliczac odsetki skladane, stopy zwrotu, poziom rentownosci, amortyzacje czy wskazniki bilansowe.

Pokazano takze zasady przygotowywania raportów, budzetów czy realizowania analizy statystycznej. Na dodatek znalazlo sie tu niemało trików, które przyspieszaja pozornie czasochlonne obliczenia. Publikacje docenia nad wyraz osoby z kierownictwa marki, lecz tez kazdy, kto chce ugruntowac matematyczne podstawy prowadzenia biznesu.

W ksiazce miedzy innymi: podstawowe wiadomosci o liczbach procenty skladane i kapitalizacja odsetek amortyzacja i stopy zwrotu wskazniki, bilans, budzet {pomocn|przydatn)e elementy statystyki przeksztalcenia liczb i jednostek Liczba jest istota wszystkich rzeczy!

Pitagoras

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.