Menu

Matematyka dla menedżerów wyd. 2 (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788328357518 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Michael C. Thomsett 
  • Wydawnictwo Helion 
  • Ilość stron 240 
  • Rok wydania 2021 

Opis

Wielu managerów nie ma wystarczającej wiedzy z dziedziny matematyki. Jednak choćby oni nie mogą całkowicie zignorować jej zasad ani unikać pracy z ilośćmi. Biznes kieruje się wskaźnikami, a bilans i sprawozdanie finansowe są cennymi źródłami wiedzy dla najwyższego kierownictwa producenta.

Co więcej, uzyskany wynik finansowy jest jednym z kluczowych kryteriów oceny pracy kierownika i jego zespołu. Przygotowanie matematyczne wpływaprawidłowo na komunikację z zarządem: właściwe zastosowanie danych liczbowych umożliwia jasne i jednoznaczne przekazanie istoty danych, co z kolei usprawnia ocenę proponowanych rozwiązań i podejmowanie decyzji.To nie jest konwencjonalny, trudny w odbiorze podręcznik matematyki.

To raczej ergonomiczny zbiór wzorów uzupełnionych zrozumiałymi wyjaśnieniami, podzielony na tematyczne rozdziały. Układ książki ułatwi managerom wyszukiwanie niezbędnych danych i użytkowanie ich w codziennej pracy.

Nie zabrakło w dodatku przykładów wykorzystywania wzorów, a także gotowych do wykorzystania formuł Excela. W przystępny sposób wyjaśniono, jak należy obliczać odsetki składane, stopy zwrotu, poziom rentowności, amortyzację czy wskaźniki bilansowe.

Pokazano także zasady przygotowywania raportów, budżetów czy realizowania analizy statystycznej. Ponadto znalazło się tu niemało trików, które przyspieszają pozornie czasochłonne obliczenia. Publikację docenią nad wyraz osoby z kierownictwa marki, ale też każdy, kto chce ugruntować matematyczne podstawy prowadzenia biznesu.W książce między innymi:podstawowe wiadomości o liczbachprocenty składane i kapitalizacja odsetekamortyzacja i stopy zwrotuwskaźniki, bilans, budżetprzydatne komponenty statystykiprzekształcenia liczb i jednostekLiczba jest istotą wszystkich rzeczy!

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.