Menu

Nauka o organizacji Ujęcie dynamiczne (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788326445002 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Anna Adamik 
  • Wydawnictwo Nieoczywiste 
  • Ilość stron 527 
  • Rok wydania 2019 
Opis
Podręcznik jest efektem wieloletnich doświadczeń pracowników naukowo-dydaktycznych Katedry Zarządzania Politechniki Łódzkiej. Jego treść i struktura odpowiadają wymaganiom standardów kształcenia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla przedmiotu ?nauka o organizacji". Podstawowe zagadnienia z tego obszaru zostały tu zaprezentowane z perspektywy dynamiki rozwoju organizacji i towarzyszącego im szeroko pojętego otoczenia.
Lektura publikacji dostarczy wiedzy na temat:
* ewolucji sposobów postrzegania organizacji.
* typologii organizacji, ich cech i form,
* istoty i cech otoczenia organizacji oraz znaczenia relacji z nim,
* czynników i faz rozwoju organizacji,
* zmian organizacyjnych wspierających sprężystość i postępowość,
* procesów organizacyjnych - istoty, rodzajów, zarządzania procesowego,
* form współpracy organizacyjnej.
Omówienie każdego tematu uzupełniono bogatym wykazem literatury, listą zagadnień do dyskusji i przemyśleń, a także zadaniem do zrealizowania. Weryfikacje, i utrwalenie zdobytej wiedzy ułatwią zamieszczone na końcu książki pytania testowe.
Publikacja jest dedykowana zarówno dla studentów kierunków zarządzania, inżynierii zarządzania i administracji, jak i praktyków - menedżerów odpowiedzialnych za kreowanie rozwoju organizacji komercyjnych, publicznych i społecznych oraz przedstawicieli władz lokalnych, wytwarzających swymi działaniami rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego.
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.