Menu

Plan B (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788324636143 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Randy Komisar|John Mullins 
  • Wydawnictwo Helion 
  • Ilość stron 328 
  • Rok wydania 2015 

Opis

Plan B jest nie tyle opowieścią o drugich szansach, co źródłem wskazówek od autorów, pomagających nam zrozumieć, na czym polega dobór właściwej drogi, prowadzącej nasze przedsiębiorstwo ku sukcesowi.
Bill Campbell,
prezes Intuit
To kompletny podręcznik, zawierający wiedzę na temat stanu ducha i działań koniecznych, by kierować firmą w tych skomplikowanych czasach stałej zmienności koniunktury gospodarczej. Jest czymś więcej niżeli tylko najmocniej praktyczną pozycją traktującą o przedsiębiorczości, na jaką miałem okazję się natknąć - Mullins i Komisar redefiniują zasady dotyczące zarządzania strategią organizacyjną i innowacjami w firmie.
Robert Sutton,
profesor Uniwersytetu Stanforda, autor książki Biurko w biurko z jełopem
Wykorzystaj pełen potencjał swego biznesu
Masz rewelacyjny pomysł na rozwój swej firmy? Stworzyłeś nieprzeciętny w każdym calu model biznesowy? Posiadasz nadzwyczajną koncepcję działań? To nieprzeciętnie. A teraz przestań traktować te plany jak własne dziecko. Pozwól im zmieniać się w zgodzie z momentalnie ewoluującą sytuacją rynkową. Dzięki czemu przestaniesz myśleć wąskotorowo i realizować niewolniczo kolejne punkty programu, a zaczniesz dostrzegać świeże perspektywy i pozaplanowe możliwości. Gdyby twórcy takich firm, jak Google, PayPal lub Starbucks, trzymali się swego pierwotnego biznesplanu, prawdopodobnie nigdy byśmy o nich nie usłyszeli. Mówiąc krótko - otwórz się na plan B.
Weź do ręki tę nowatorską książkę i odważ się zdiagnozować problemy swojego modelu biznesowego, a potem wprowadź do niego potrzebne poprawki. Innymi słowy, skieruj firmę na nowy kurs! Skoncentruj się na pięciu elementach warunkujących rentowność każdego biznesu, czyli modelach: przychodów, marży brutto, operacyjnym, kapitału obrotowego oraz inwestycyjnym, i zredukuj ryzyko niepowodzenia do minimum. Pamiętaj, iż połowiczny sukces, czyli znalezienie sposobu na biznes, który przynosi zyski, lecz nie pozwala użyć całego Twojego potencjału, jest równie problematyczny, jak całkowita klapa.
Tworzenie sprawnego modelu biznesowego.
Testowanie planu A dla warunków polowych.
Sztuka tworzenia modelu przychodów.
Model marży brutto i ustalanie cen.
Definicja kosztów operacyjnych.
Pomiar wartości kapitału obrotowego.
Lekcje wyniesione ze studiów przypadku.
John Mullins prowadzi badania naukowe, a także zajęcia z przedsiębiorczości i tematyki venture capital w London Business School i na warsztatach regularnie odbywających się na czterech kontynentach. Ma za sobą doświadczenie budowania trzech firm. Jest także autorem książki na temat techniki kompleksowej oceny okazji biznesowych. Artykuły jego autorstwa systematycznie pojawiają się w prasie branżowej, zaś on sam nieraz gości w licznych programach radiowych i telewizyjnych, traktujących o przedsiębiorczości czy inwestycjach podwyższonego ryzyka.
Randy Komisar pomaga wytwarzać i kształtować marki "jutra", należące do grona tych najmocniej wizjonerskich. Jest autorem bestsellera The Monk and the Riddle, a także niezliczonych artykułów prasowych na temat przedsiębiorczości i innowacji. Jako profesor konsultant prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Stanforda. Często także występuje - na całym świecie - w roli prelegenta w trakcie wykładów poświęconych tematyce przedsiębiorczości.


Autorzy: John Mullins, Randy Komisar
EAN: 9788324636143
Format: 14x20,8 cm
ilość stron: 328
ISBN: 9788324636143
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2015
Wydawnictwo: One Press / Helion

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.