Menu

Rachunkowość podmiotów leczniczych i jej potencjał informacyjny - cygańska małgorzata, kludacz-alessandri magdalena, hass-symotiuk maria (opr. broszurowa)

Cechy produktu
  • ISBN 9788382232905 
  • Oprawa broszurowa 
  • Wydawnictwo Wolters Kluwer 
  • Ilość stron 380 
  • Rok wydania 2020 
Opis

Książka omawia możliwości wykorzystania rachunkowości w zarządzaniu podmiotami leczniczymi w Polsce. W tej dziedzinie kluczową rolę odgrywają właściwie skatalogowane i poprawnie użytkowane dane finansowe i niefinansowe.

Publikacja ukazuje zagadnienia związane z projektowaniem i funkcjonowaniem systemu informacyjnego rachunkowości dla podmiotów leczniczych, w szczególności szpitali. Uwzględnienia specyfikę prowadzonej działalności, zasady gospodarki finansowej i potrzeby informacyjne kierownictwa i odbiorców zewnętrznych.

W książce mówiono m.in. Następujące kwestie: znaczenie informacji finansowych w zarządzaniu podmiotem leczniczym, zasady budowy systemu rachunkowości podmiotu leczniczego, w tym zakładowego planu kont, informację o zasobach i zobowiązaniach oraz obszary ich zastosowania w zarządzaniu podmiotem leczniczym, potencjał informacyjny sprawozdania finansowego podmiotów leczniczych, kierunki wykorzystania informacji o kosztach w procesie planowani i kontroli i budowy systemu motywacyjnego.

Adresaci: Opisane zagadnienia zilustrowano przykładami z praktyki funkcjonowania solidnych podmiotów leczniczych. Książka zainteresuje menedżerów podmiotów leczniczych, księgowych a także studentów studiów podyplomowych z zakresu zarządzania jednostkami służby zdrowia oraz studentów studiów ekonomicznych na kierunkach finanse i rachunkowość i zarządzanie.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.