Menu

System rachunkowości finansowej - czajor przemysław, jurewicz anna, wencel agnieszka katarzyna, michalak marcin, walińska ewa (opr. broszurowa)

Cechy produktu
  • ISBN 9788382231649 
  • Oprawa broszurowa 
  • Wydawnictwo Wolters Kluwer 
  • Ilość stron 656 
  • Rok wydania 2020 
Opis

Książka opisuje i objaśnia system rachunkowości finansowej przedsiębiorstwa w sposób całościowy i zintegrowany. Ujęcie całościowe oznacza prezentację wszelkich elementów systemu, począwszy od jego teoretycznych podstaw, które stanowią fundament wymaganych w praktyce regulacji prawnych i środowiskowych, poprzez zasady pomiaru i ewidencji księgowej skutków finansowych zdarzeń gospodarczych, kończąc na zasadach ich prezentacji w sprawozdaniu finansowym.

Podejście zintegrowane do systemu rachunkowości finansowej oznacza wyróznionie powiązań pomiędzy zasadami pomiaru i ewidencją księgową zdarzeń gospodarczych i prezentacją ich skutków finansowych w sprawozdaniu finansowym.

Zagadnienia zawarte w publikacji są analizowane według schematu: zasady pomiaru? zasady prezentacji w sprawozdaniu finansowym? ewidencja. W publikacji omówiono: - podstawy rachunkowości finansowej? wyjaśniono istotę systemu rachunkowości i ogólne zasady pomiaru i prezentacji podstawowych kategorii finansowych i podstawy ewidencji księgowej; - szczegółowe zasady pomiaru, prezentacji i ewidencji typowych kategorii systemu rachunkowości? wyrózniono określone kategorie bilansowe oraz kategorie rachunku zysków i strat; - podatki i zasady ich ujmowania w systemie rachunkowości.

Opracowanie może stanowić źródło inspiracji do modyfikacji funkcjonujących w przedsiębiorstwach rozwiązań księgowych i sprawozdawczych. Autorzy, od wielu lat łączący działalność naukowo-dydaktyczną z praktyką, koncentrują się m.in.

na przedstawieniu: - ujęcia sprawozdawczego, rozumianego jako pomiar i prezentacja. Takie podejście pozwala zmierzyć, a następnie odnieść skutki finansowe omawianych transakcji i zdarzeń gospodarczych bezpośrednio do poszczególnych pozycji sprawozdania finansowego, jakimi są bilans i rachunek zysków i strat; - kluczowych części systemu rachunkowości finansowej, omówionych w kontekście teoretycznych założeń, a równocześnie głęboko osadzonych w praktyce; - zagadnień teoretycznych i ich ergonomicznych rozwiązań na przykładach oraz poglądowych ilustracjach, dzięki którym Czytelnik może łatwo śledzić tok rozumowania, rozwijać umiejętności warsztatowe i dokonywać uzasadnionych wyborów metodycznych; - rozwiązania, które wprowadzili w trakcie realizacji projektów z zakresu rachunkowości w wielu polskich przedsiębiorstwach rozmaitych branż.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.