Menu

Zrozumieć Zespół Fenomen Małej Grupy - Wojciech Haman,jerzy Gut (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788328339804 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Jerzy Gut|Wojciech Haman 
  • Wydawnictwo Onepress 
  • Ilość stron 232 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Każdy szef spotyka się z nieprzystępnymi zachowaniami zespołu, którym kieruje. Podczas zebrań grupa podwładnych zaskakuje go swoimi reakcjami: milczy, rozrabia, narzeka, a czasem choćby atakuje przełożonego szefa.

W takich sytuacjach lider formalny w głównej mierze przypisuje podwładnym złe intencje, wpadając w pułapkę negatywnych projekcji. Początkuje wierzyć, iż jego pracownicy są leniwi i niezaangażowani, iż go lekceważą i podważają jego autorytet, a iż jest złym szefem, którego trzeba się pozbyć.

Ulegając tym wyobrażeniom, szef rozpoczyna traktować swój zespół zgodnie z "odruchem dinozaura": uciekaj albo walcz. A to powoduje niemało komplikacji.Autorzy tej niebanalnej i pełnej anegdot książki podpowiadają, jak unikać takich zagrożeń, i przypominają, jakie są prawdziwe źródła nieprzystępnych dla szefa zachowań jego zespołu.

Przedstawiają także potężne narzędzia i techniki działania, których szef może użyć,zastosować potencjał zespołu i stawiać optymalne kryteria w każdej fazie rozwoju grupy pracowników.To nie jest kolejna książka o zarządzaniu.

Porusza ona niewiele znane zjawisko procesu grupowego i opisuje fazy rozwoju, którym nieuchronnie podlega każdy zespół ze swoim formalnym liderem. Fenomen niepokaźnej grupy eksplorowany jest przez autorów tej książki już od ponad trzydziestu lat i ciągle jest obiektem ich znacznej fascynacji.cykl grupowy.

Fenomen niewielkiej grupy stanowi dopełnienie menedżerskiej trylogii Psychologia szefa, której poprzednie części noszą tytuły: Szef to zawód i Coaching narzędziowy. Ta publikacja zamyka ów proces, zezwalając zrozumieć i wykorzystać mechanizmy cyklu grupowego w budowaniu postawy odpowiedzialności u podwładnych.Wojciech Haman i Jerzy Gut po raz kolejny przedstawiają ważne motto pracy każdego lidera zespołu:Szef jest od definiowania problemów, a nie od ich rozwiązywania!Z tej książki dowiesz się pomiędzy innymi: Jakie są etapy rozwoju każdej grupy Jak rozpoznawać ważne potrzeby zespołu Jak radzić sobie z skomplikowanymi zachowaniami zespołu, a zwłaszcza z marudzeniem i narzekaniem Jak budować samodzielność i odpowiedzialność w zespole, a także prowadzić go do pola wpływu

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.