Co brać pod uwagę przy zakupie odkurzacza ręcznego?

Za pomocą odkurzacza ręcznego można pozbyć się zarówno zanieczyszczeń z kuchennego blatu, jak i odkurzyć podłogi. Przyda się również jako praktyczne urządzenie do sprzątania samochodu. Wybierając konkretny model, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze ręcznego odkurzacza!

Rodzaje odkurzaczy ręcznych

Głównie wyróżnia się odkurzacze przewodowe i bezprzewodowe. Te pierwsze mają ograniczony zasięg sprzątania z uwagi na obecność kabla. Ich zaletą jest fakt, że zawsze są gotowe do pracy, gdyż nie wymagają ładowania. Z kolei modele bezprzewodowe to doskonałe rozwiązanie, gdy chcesz posprzątać np. wnętrze auta lub masz duży dom. Nie muszą być one podłączone do źródła energii, niemniej jednak powinny być wcześniej naładowane. Wybierając urządzenie tego rodzaju, należy zwrócić uwagę na czas pracy odkurzacza na jednym ładowaniu. Najlepsze modele mogą pracować nawet 30 minut. Sprawdź również inne parametry, którymi warto kierować się przy wyborze tego praktycznego akcesorium do odkurzania i sprzątania.

Moc silnika

Odkurzacze ręczne mają różną moc silnika. Im wyższy jest ten parametr, tym urządzenie pracuje efektywniej. Warto mieć na uwadze, że wymagają one jednak częstszego ładowania. Do wyboru są modele kilkudziesięciu watowe, jak również sprzęt o mocy 600-700 W. 

Waga i wielkość

Wszystkie odkurzacze ręczne są wyjątkowo wygodne w użytkowaniu. Charakteryzują się bowiem niską wagą i kompaktowymi gabarytami. Parametry te mogą być jednak różne. Jeśli poszukujesz naprawdę komfortowego sprzętu do odkurzania, sprawdź jego wagę. Najlepiej, gdy nie będzie ona przekraczała 2,5 kilograma. Praca z cięższym sprzętem nie jest bowiem tak komfortowa.

Czas pracy i ładowania

Ważny jest również czas pracy urządzenia na jednym naładowaniu. Im jest on dłuższy, tym więcej powierzchni można posprzątać za jednym razem. Najsłabsze odkurzacze ręczne mogą pracować nieustannie od 5 do 10 minut, a najefektywniejsze nawet 30 minut. Istotnym kryterium wyboru tego typu sprzętu jest również czas ładowania, który może wynosić od 6 do nawet kilkunastu godzin. 

Wielkość pojemnika na nieczystości

Im zbiornik na zanieczyszczenia jest większy, tym oczywiście prace sprzątające przebiegną szybciej. Najczęściej stosowane są pojemniki o pojemności 0,5 litra. Warto sprawdzić także, czy dany model jest wyposażony w filtr do odkurzacza. Element ten jest ważny nie tylko w kwestii prawidłowej pracy urządzenia. Pełni on istotną funkcję dla alergików – nie dopuszcza do wydmuchiwania alergenów.

Inne funkcje ważne przy wyborze odkurzacza ręcznego

Rozważasz zakup naprawdę funkcjonalnego odkurzacza ręcznego? Zwróć uwagę na to, czy możliwa jest w jego przypadku praca na mokro. Jest to praktyczne rozwiązanie, gdyż zapewnia możliwość sprzątania odkurzaczem mokrych powierzchni, również płynów na rozlanej podłodze czy blacie. Niemniej ważne są także dostępne w zestawie końcówki, którymi można odkurzyć szczeliny lub wyczyścić tapicerkę. W ofercie sklepu Nokaut.pl znajduje się wiele nowoczesnych i funkcjonalnych odkurzaczy ręcznych do wyboru. Zachęcamy do składania zamówień!