Co kupić świeżo upieczonej mamie? Praktyczne prezenty, które pomogą w wychowaniu dziecka

Po urodzeniu dziecka rodzice są często zasypywani różnymi prezentami. Warto wybrać podarunki, które będą faktycznie potrzebne przy wychowywaniu nowego członka rodziny. Najlepszym wyborem będzie skonsultowanie zakupu z obdarowywanymi osobami – jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, warto sprawdzić listę najbardziej praktycznych prezentów, które doceni każdy świeżo upieczony rodzic.

Prezent dla dziecka czy dla rodziców?

Przed pójściem na zakupy, warto się zastanowić, dla kogo tak naprawdę kupuje się prezent. Często pierwszym wyborem są zabawki i ubrania dla dziecka – możemy zatem spodziewać się, że w domu już znajduje się wiele grzechotek, karuzel nad łóżeczko, książeczek czy piżamek. Z tego względu, jeśli chcemy postawić na naprawdę wyjątkowy podarunek, warto zwrócić uwagę na praktyczne prezenty dla rodziców – w tym dla mamy, która będzie mieć teraz na głowie tonę nowych obowiązków. Oto kilka propozycji, które pozwolą sprawnie poradzić sobie z wychowaniem dziecka – zarówno w pierwszych tygodniach życia, jak i nieco później.

Poduszka do karmienia – idealna dla mamy i dla dziecka

Jak ułatwić karmienie dziecka nowej mamie? Warto kupić tzw. karmiuszkę – to specjalna poduszka, która ułatwia przyjęcie odpowiedniej pozycji. Dzięki temu nie tylko można wygodnie usiąść z dzieckiem, lecz także zapewnić mu komfortowy, bezpieczny układ ciała podczas karmienia. Produkty tego typu dostępne są w wielu kształtach i kolorach. Na początek warto wybierać poduszki pozycjonujące, które świetnie spisują się u noworodków. W późniejszych etapach życia dziecka lepszą opcją będą z kolei poduszki układane pod rękami kobiety, aby ułatwić jej trzymanie maleństwa – odznaczają się one okrągłym bądź owalnym kształtem.

Słuchawki bezprzewodowe – idealne na chwilę wyciszenia

Macierzyństwo potrafi być naprawdę męczące – warto zadbać, by młoda mama miała także szansę na chwilę odpoczynku i spokoju. To bardzo ważne zarówno dla jej zdrowia, jak i dla samopoczucia malucha. Dobrym pomysłem jest zakup słuchawek bezprzewodowych, najlepiej dousznych. Dzięki nim można w komfortowych warunkach słuchać muzyki czy też podcastów, gdy dziecko się bawi, a także podczas spaceru z wózkiem. Co istotne, należy unikać słuchawek przewodowych: dziecko może potraktować kable jak zabawki, co będzie zagrożeniem nie tylko dla samego sprzętu, lecz także dla pociechy świeżo upieczonej mamy.

Książki o macierzyństwie – w trosce o zdrowie rodziców i dzieci

Niezależnie od tego, czy to pierwsze, drugie czy trzecie dziecko, zawsze przyda się wiedza, która może otworzyć oczy. Młodzi rodzice niekiedy nie chcą słuchać porad od rodziny czy bliskich, jednak książki o wychowaniu cieszą się niesłabnącą popularnością. Można dzięki nim poznać informacje, które całkowicie zmienią podejście do zajmowania się dzieckiem. To między innymi ciekawe spostrzeżenia na temat postrzegania świat przez najmłodszych, a także o wielu problemach życia codziennego oraz sposobach porozumiewania się z maluchem. Takie książki mogą pomóc w wychowaniu, co przełoży się na szczęśliwe dzieciństwo i z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Wygodny plecak i torba – obowiązkowy zestaw mamy

Życie rodziców może ułatwić także wygodna torba lub plecak. Dzięki takim akcesoriom będzie można pomieścić wszystkie dodatkowe rzeczy, które trzeba wziąć na spacer z dzieckiem: butelkę, pieluszki, coś do jedzenia czy chusteczki. Najlepiej sprawdzają się połączenia toreb z plecakami. Warto przy tym zadbać, by wybrany produkt był wodoodporny, miękki, komfortowy, pojemny i funkcjonalny.

Rozwiązania łączące format plecaka z torbą można nosić na różne sposoby, a także wygodnie podpiąć do wózka. Dzięki temu rodzice mogą cieszyć się pełnym komfortem bez względu na sytuację. Wybierając taki prezent, dobrze jest stawiać na propozycje odznaczające się wysoką jakością. Ważna będzie przede wszystkim pakowność: oprócz głównej kieszeni należy zwrócić uwagę na dodatkowe komory do organizowania przedmiotów. To świetny sposób, by pomóc rodzicom zachować porządek również podczas spaceru z dzieckiem.

Lusterko samochodowe wewnętrzne – idealne do obserwacji dziecka

Kolejnym ciekawym akcesorium, które można sprawić świeżo upieczonym rodzicom, jest lusterko samochodowe do obserwacji dziecka. Ten stylowy i funkcjonalny dodatek do auta pasuje do większości zagłówków, umożliwiając stałe panowanie nad sytuacją bez potrzeby odrywania wzroku od drogi. Dzięki temu zapewnia bezpieczną i komfortową podróż nawet przy długich dystansach. Niektóre lusterka tego typu mają dodatkowe elementy, które interesują dzieci, np. migające diody LED kontrolowane za pomocą pilota. Takie akcesorium do samochodu świetnie sprawdza się na wiele długich lat, podczas których można cieszyć się bezpieczeństwem i wygodą rodzinnych podróży.

Czytnik e-booków: prezent dla mamy i dla dziecka

Szukając przyszłościowego pomysłu na prezent, warto pomyśleć o czytniku e-booków. To podarunek zarówno dla młodej mamy, jak i dla dziecka. Rodzice mogą dzięki niemu zadbać o rozwój malucha i miłe spędzanie czasu, czytając ulubione książki lub opowiadając bajki. Później pociecha może sama korzystać z urządzenia, aby pielęgnować pasję do czytania. Tego typu produkty są w pełni bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu, a stosowane obecnie ekrany nie narażają wzroku na uszkodzenia. Warto jednak pamiętać, że urządzenie tego typu powinno być dobrane do preferencji użytkowników, dlatego istotny będzie przede wszystkim wybór właściwego rozmiaru wyświetlacza.