Czy kule do kąpieli są bezpieczne dla dzieci?

Kule do kąpieli to nic innego jak musujące, pachnące bomby, które uwielbiają zarówno dzieci, jak i dorośli. Nie ma się co dziwić – dzięki nim kąpiel staje się niezwykle przyjemna i atrakcyjna. Siedzenie w wannie pełnej musującej, kolorowej wody, która na dodatek wspaniale pachnie to prawdziwy raj i relaks po ciężkim dniu. Uwielbiamy to, niezależnie od płci i wieku. Ale czy aby na pewno kule są zdrowe dla dzieci? Coraz częściej podnoszą się głosy, że kule składają się ze składników, które działają drażniąco na skórę i okolice intymne oraz powodują reakcje alergiczne. Jak jest w rzeczywistości?

Kule do kąpieli – czym są?

Kule do kąpieli to mieszanka różnych składników, które po umieszczeniu w wannie pełnej wody zaczynają musować i wydzielać przyjemny zapach. Kula w wodzie rozpuszcza się, barwiąc ją i wzbogacając o składniki aktywne. Na rynku dostępnych jest wiele takich produktów. Najpopularniejszy kształt to oczywiście kula, ale można spotkać również kostki, serca i wiele więcej. Wyróżnia się całą gamę zapachów, kolorów i efektów działania. Podstawowy podział wyróżnia kule naturalne i musujące. Te pierwsze powstają na bazie wyłącznie naturalnych składników i są zdecydowanie bardziej przyjazne skórze, a już na pewno dziecięcej. Ich rozpuszczanie nie wiąże się z żadnymi wielkimi efektami. Wynika to z faktu, że bazą dla tego typu wyrobów są tylko naturalne olejki i naturalne masła. Jest to bardzo dobra alternatywa dla klasycznych musujących bomb. Kule musujące zawierają w sobie kwas cytrynowy i wodorowęglan sodu, które w kontakcie z wodą tworzą uwielbiany przez wiele osób efekt musowania.

Kule do kąpieli – nie taki diabeł straszny

Chociaż wiele osób, głównie przeciwników kąpieli z użyciem kul musujących, przestrzega przed ich działaniem wysuszającym i drażniącym, należy przede wszystkim obserwować reakcję organizmu na kontakt z nimi. U wielu osób nie wywołują one żadnych niepożądanych skutków, a relaks z ich użyciem jest wart spróbowania. Warto wybierać musujące bomby, które w swoim składzie mają naturalne oleje i masła. Do takich zaliczamy kule do kąpieli Organique. Jest wśród nich kula, w której skład wchodzi olej z pestek winogron, awokado i olej sojowy. To prawdziwa uczta dla suchej skóry. Dzięki tym składnikom ma ona szansę stać się nawilżona i odżywiona. Kategoria „sole i kule do kąpieli” to prawdziwa skarbnica, jeżeli chodzi o ciekawe dodatki do kąpieli. Dziecięca skóra jest szczególnie wrażliwa, dlatego tak ważne jest czytanie składów i dobieranie tylko naturalnych produktów. Dzieci uwielbiają musujące kule, kolorową wodę i pianę. Często takie atrakcje pomagają tym maluchom, które z różnych powodów nie przepadają za kąpielami. 

Jakie kule do kąpieli dla dzieci?

Oprócz składu kul do kąpieli liczy się także ich wygląd. Mali miłośnicy musujących bomb uwielbiają wyraziste kolory produktów oraz przede wszystkim nietuzinkowe kształty. Podczas zakupu tego typu akcesoriów warto kierować się zainteresowaniami dziecka. Na rynku jest mnóstwo musujących bomb w kształcie bohaterów bajek, zwierzątek czy gwiazd.