Dlaczego warto kupić piorący odkurzacz wodny?

Zastanawiasz się, czy warto kupić odkurzacz piorący? Urządzenie to jest doskonałym rozwiązaniem dla alergików, ale również wszystkich osób, które poszukują sposobu na nieskazitelną czystość w mieszkaniu. To nieoceniony pomocnik w utrzymaniu porządku, bez którego trudno poradzić sobie zwłaszcza w przypadku tapicerowanych mebli i dywanów. Sprawdź, dlaczego warto mieć tego typu urządzenie!

Zalety odkurzacza z filtrem wodnym

Piorący odkurzacz zapewnia wysokiej jakości czyszczenie. Usuwa nawet najmniejsze cząsteczki kurzu i zwierzęcą sierść. Można odkurzać nim również na sucho, czyścić podłogę i płyny rozlane na rozmaitych powierzchniach. Sprzęt ten doskonale radzi sobie ze sprzątaniem i czyszczeniem każdej wodoodpornej powierzchni. Za pomocą tego urządzenia można usunąć trudne zabrudzenia — nawet zaschnięte błoto. Odkurzacz piorący to świetny pomysł, jeśli masz małe dzieci lub jesteś alergikiem. Zapewnia bowiem nieskazitelną czystość, usuwając roztocza, pyłki i grzyby z tapicerowanych mebli oraz domowych tekstyliów. To doskonałe rozwiązanie również dla posiadaczy zwierząt domowych, takich jak psy czy koty. Dokładne odkurzanie sierści jeszcze nigdy nie było tak proste!

Jak wybrać odkurzacz piorący?

Wybierając odkurzacz piorący, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Najważniejsza jest moc urządzenia. Jest ona istotna dla wydajności odkurzania i czyszczenia na mokro. Moc należy dopasować do wielkości pomieszczeń, które będziemy sprzątać za pomocą tego sprzętu. W przypadku małych dywanów i domowej tapicerki wystarczy kupić odkurzacz o mocy niższej niż 1800 W. Z kolei, gdy w domu są duże dywany, lepszy będzie odkurzacz o właśnie takiej mocy. Najnowocześniejsze modele zostały wzbogacone o elektroniczne panele sterowania, co jest dużym ułatwieniem podczas ustawiania parametrów odkurzacza. Kupując konkretny model, należy zwrócić uwagę również na dodatkowe końcówki (ssawki i szczotki), siłę ssącą, pojemność zbiornika oraz system filtracji.

Jak działa odkurzacz piorący?

Sprzęt ten jest nieocenionym wsparciem podczas czyszczenia dywanów i tapicerki. Jest wyjątkowo skuteczny, a jego niewątpliwą zaletą jest możliwość prania. Do pracy wykorzystuje wodę i odpowiednią siłę ssania. Ma specjalny zbiornik na czystą wodę i detergent oraz pojemnik na brudną ciecz. Odkurzacz najpierw wytwarza pianę i nanosi ją na czyszczoną powierzchnię. Kolejno zasysa ją wraz z zabrudzeniami i filtruje je w zbiorniku z wodą. Jedynym mankamentem odkurzaczy piorących są duże gabaryty oraz konieczność czyszczenia pojemników po każdym użyciu. Są również dość ciężkie, co jednak rekompensuje fakt dokładnego czyszczenia i prania wielu powierzchni znajdujących się w każdym domu — nie tylko tapicerki meblowej, ale również innych tekstyliów, takich jak zasłony, narzuty, czy poduszki. Wysoką skuteczność tych urządzeń potwierdzają certyfikaty renomowanych organizacji międzynarodowych. Przed zakupem sprzętu sprawdź koniecznie wszelkie atesty!