Dmuchawy do liści – ranking na jesień 2022

Spadające z drzew liście jesienią stanowią prawdziwy koszmar dla posiadaczy przydomowego podwórka. Grabienie „tony” liści to męczące zadanie, a w dodatku dosyć bezsensowne. W końcu następnego dnia czynność trzeba będzie powtórzyć. To niezwykle przydatny sprzęt, który ma za zadanie ułatwiać życie i w szybki sposób pomóc pozbyć się nadmiaru liści z podwórka. Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych dmuchaw na jesień 2022!

Kompaktowa dmuchawa spalinowa Stiga SBL 327 V

To jedno z lepiej ocenianych urządzeń dostępnych na rynku. Moc tej dmuchawy to 800 W,  jej maksymalna prędkość wynosi 259 km/h, a waga urządzenia to niecałe 5 kg. Urządzenie ma dosyć duży worek na odpady, bo pomieści on aż 55 l, co podnosi poziom komfortu użytkowania i powoduje brak konieczności częstego opróżniania zbiornika. Sprzęt wyposażony jest w  miękki uchwyt, dzięki czemu przenoszenie urządzenia i manewrowanie nim jest przyjemne. Dodatkowo dmuchawa firmy Stiga posiada funkcję mielenia liści oraz może działać również w trybie odkurzacza. Jedynym minusem urządzenia wydaje się mieszanka oleju i benzyny, która musi być przygotowana w odpowiednich proporcjach do zalania sprzętu. Warto rozważyć zakup tego sprzętu, ponieważ wypada dobrze w ofercie dmuchaw i odkurzaczy do liści.

Dmuchawa spalinowa Ryobi RBV 26B

Dmuchawa firmy Ryobi odznacza się mocą wynoszącą aż 1000 W, a w dodatku silnik urządzenia zmniejsza emisję szkodliwych spalin do środowiska. Maksymalna prędkość wydmuchiwanego powietrza może osiągać nawet 320 km/h, co może znacznie usprawnić proces sprzątania ogrodu. Urządzenie ma odpowiednio rozstawione uchwyty, co sprawia, że korzystanie z urządzenia jest wygodne i łatwe. Dzięki sterującej przepustnicy możesz regulować prędkość wydmuchiwanego wiatru. 

Dmuchawa spalinowa do liści NAC BVP260-1-Y

Dmuchawa NAC BVP260-1-Y znalazła się w zestawieniu z powodu pozytywnych opinii jej użytkowników. Urządzenie sprawdzi się również jako odkurzacz do podwórka lub porządków na tarasie. Wysoka jakość materiałów, z których zostało wykonane, sprawia, że jest odporne na wstrząsy i mechaniczne uszkodzenia. Model ma silnik o mocy 735,5 W, a prędkość urządzenia może osiągać 7000 obrotów na minutę. Zbiornik paliwa pomieści 0,5 l, a cały sprzęt nie jest już tak lekki, bo jego waga to prawie 8 kg. Urządzenie wyposażone w worek pojemności 45 l i wygodny pas na ramię. Pojawiają się jednak głosy klientów, mówiące o trudnościach w uruchamianiu urządzenia. 

Dmuchawa Bosch ALB 18 Li

Dmuchawa od firmy Bosch to kolejna wysoko oceniana propozycja. Urządzenie wyróżnia się bardzo małą wagą. Jest to zaledwie 1,8 kg. Sprzęt posiada ergonomiczny kształt, który zapewnia komfortową obsługę, a dodatkowa technologia Syneon zapewnia dłuższą pracę akumulatora. Maksymalna prędkość urządzenia jest jednak niewielka. Na tle pozostałych modeli prezentowanych w naszym zestawieniu, 210 km/h wydaje się wypadać nieco słabiej. 

Dmuchawa spalinowa Makita BHX2501

To urządzenie ma 4-suwowym silnik, który nie emituje zbyt dużo spalin. Według zapewnień producenta sprzęt nie pobiera dużo benzyny i jest dosyć cichy w użytkowaniu. Urządzenie uruchamia się za pomocą elektronicznego zapłonu, co stanowi znaczne ułatwienie i przyspiesza proces przystąpienia do pracy. Dmuchawa waży 4,5 kg, a maksymalna prędkość wydmuchiwanego powietrza to 233 km/h. Pojawiają się negatywne komentarze użytkowników, które dotyczą słabej jakości worka dołączonego do urządzenia.