Grzejniki elektryczne – czy są oszczędne?

Istnieje kilka rodzajów grzejników elektrycznych. Można podzielić je ze względu na rozmiar, moc i sposób ogrzewania. W dobie, gdzie energia elektryczna regularnie drożeje, warto zainwestować w energooszczędny model, co pozwoli płacić stosunkowo niskie rachunki za zużyty prąd. Do wyboru są grzejniki konwekcyjne, z nagrzewającym się rdzeniem ceramicznym, radiacyjne i olejowe. Sprawdź, które z tych modeli zużywają najmniej energii elektrycznej!

Jaki grzejnik elektryczny wybrać?

Cena grzejników elektrycznych to niejedyne kryterium wyboru. Zdecydowanie ważniejsza jest energooszczędność. Istotna jest również moc, typ urządzenia oraz dodatkowe funkcje. Nie oznacza to jednak, że modele energooszczędne muszą być bardzo drogie. Najtańsze z nich można kupić nawet za kilkadziesiąt złotych. Chcąc jednak cieszyć się niezawodnym urządzeniem, najlepiej wybrać model ze średniej półki cenowej. Jeśli poszukujesz naprawdę energooszczędnego urządzenia do ogrzewania pomieszczenia, postaw na jeden z poniższych grzejników elektrycznych.

Grzejniki konwekcyjne

Są one najpopularniejszym rozwiązaniem. Jeśli potrzebny Ci grzejnik pobierający najmniej prądu, postaw na model konwektorowy. Działa on na zasadzie grawitacyjnego przepływu powietrza. Urządzenia te to zwykle modele przenośne, idealnie nadające się do ogrzewania niedużych pomieszczeń lub jako dodatkowe źródło ciepła.

Grzejnik z nagrzewającym się rdzeniem ceramicznym

Model ten został wyposażony w specjalny panel ceramiczny. Szybko się nagrzewa i długo pozostaje ciepły. Mimo odłączenia od prądu nadal emituje zmagazynowane ciepło. Pobiera mało energii elektrycznej. Z tego względu jest idealnym pomysłem, jeśli potrzebne jest energooszczędne urządzenie do ogrzewania pomieszczeń.

Grzejnik olejowy

Energooszczędne urządzenia grzewcze to takie, które nawet po wyłączeniu oddają ciepło. Kolejnym przykładem tego typu sprzętu są grzejniki olejowe. Mimo że nagrzewają się dłużej niż te z wyposażone w ceramiczny rdzeń, bardzo długo stygną, co zapewnia ciepło w pomieszczeniu.

Energooszczędny grzejnik – na co zwrócić uwagę?

Planujesz kupić grzejnik elektryczny? Chcesz, aby model ten był energooszczędny? Nie zapomnij zwrócić uwagi na moc sprzętu, którą należy dopasować do wielkości pomieszczenia. Parametr ten najlepiej określić, biorąc pod uwagę rodzaj izolacji zewnętrznej budynku i powierzchnię, którą trzeba ogrzać tego typu urządzeniem. Funkcjonalne grzejniki elektryczne to te wyposażone w programator i termostat. Ponadto weź również pod uwagę ciężar, zwłaszcza gdy wybierasz mobilny grzejnik, który można przenosić z jednego do drugiego pomieszczenia. W ofercie porównywarki cen Nokaut.pl znajduje się wiele funkcjonalnych urządzeń grzewczych, które z uwagi na różnorodność z łatwością można dopasować do konkretnych potrzeb, wielkości pomieszczenia i budżetu przeznaczonego na zakup urządzenia. Duża rozpiętość cenowa to gwarancja wyboru sprzętu na każdą kieszeń!