Idealny regał do sypialni – czyli jaki? Podpowiadamy!

Meble do sypialni, a także te, które znajdują się w całym domu, muszą do siebie pasować. Wszystkie elementy tworzą wówczas spójną całość, która jest nie tylko przyjemna dla oka, ale również praktyczna i funkcjonalna. Warto jednak wspomnieć, że od regału w sypialni wymagamy nieco innych cech niż od tego, który znajduje się np. w pokoju dziennym. Zatem jaki powinien być ten perfekcyjny mebel, który zapewni nam wygodę podczas korzystania, a do tego idealnie wpasuje się w stylistkę mieszkania?

Regał do sypialni – funkcjonalny i…?

W pokoju, który służy za sypialnię, z reguły nie mamy dużo miejsca. Oczywiście wiele zależy od tego, czy jest to dom, czy mieszkanie. W bloku ta przestrzeń jest z zasady ograniczona, na korzyść innych pomieszczeń, jak np. salonu czy pokoju dziecka. Liczy się w niej zatem każdy element, który może wpłynąć na fakt, że po prostu zatracona zostanie możliwość swobodnego poruszania się, a to jest akurat niedopuszczalne. Zacznijmy zatem od tego, co powinno znaleźć się w sypialni. Z pewnością pierwszym, co nasuwa Ci się na myśl, jest wygodne łóżko z dobrze dopasowanym materacem, które szybko staje się centrum tego pokoju. Kolejne elementy to szafki nocne, ich rola jest znacząca, pozwala bowiem wygodnie odłożyć książkę czy telefon, a także ustawić lampkę nocną. Oczywiście, jeśli nie masz na nie miejsca, możesz zdecydować się na funkcjonalne kinkiety. Jeśli nie masz garderoby, warto wyposażyć sypialnię w pojemną szafę – to tam będziesz przechowywać większość swoich rzeczy. Kolejnym meblem pasującym do sypialni jest regał, który powinien posłużyć jako przestrzeń na książki i pamiątki. Możesz wykorzystać najprostsze rozwiązanie z półkami w klasycznym układzie. Są jednak propozycje, które umożliwiają dowolne dostosowanie regału do własnych potrzeb. Mowa o regałach z półkami w formie kwadratów. Taki wygląd sprawi, że będziesz mógł umieścić w nich kolorowe pudełka, dopasować drzwiczki i to w dowolnych miejscach, a także dobrać szuflady. Dzięki temu stworzysz wymarzony mebel i to praktycznie samodzielnie!

Regał dopasowany do wnętrza

Aranżacja w mieszkaniu powinna być przemyślana. Coraz więcej osób widzi, jak duże ma ona przełożenie na aranżację wnętrza. Zatem najlepiej sprawdzą się takie meble, które idealnie wkomponują się w pomieszczenie. Do stylu skandynawskiego, który bardzo często wykorzystywany jest w sypialni, pasować będą proste regały o regularnych liniach, które pozbawione zostały zbędnych ozdobników. Poza przyjemnym dla oka symetrycznym wyglądem mają jeszcze inne atuty. Możesz w bardzo prosty sposób ozdobić je zdjęciami czy książkami, a do tego bez trudu je wyczyścisz. Kolejnym klimatem, który można spotkać w sypialni, jest styl glamour. Tutaj pojawia się zdecydowanie więcej wymyślnych elementów. Dlatego regał też powinien idealnie do nich pasować. Warto postawić na modele z połyskiem, często zachowane nawet w mocnych kolorach. Ich forma jest grubsza i mocniejsza, dlatego polecane są raczej do większych pokoi. Czy zatem istnieje jeden idealny regał? Raczej nie, ale możesz porównać ceny tych, które wpadły Ci w oko na stronie Nokaut.pl!