Jak ogrzać dom w 2022? Zapewnij sobie ciepło w czasach kryzysu

We wszystkich obszarach gospodarki obserwuje się gwałtowny wzrost cen produktów i usług. Wzrostowi ulegają między innymi ceny paliwa i energii, przez co wybór właściwego grzejnika, którym wyposażymy dom lub mieszkanie jest bardziej znaczący niż wcześniej.  W jakiego rodzaju ogrzewanie warto obecnie inwestować? Czy grzejnik elektryczny to dobry wybór?

Uzupełnij swój dom o wydajny, funkcjonalny grzejnik

Przez sytuację, która panuje na rynku energetycznym wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób efektywnie i korzystnie cenowo ogrzewać swój dom. Dzięki sprytnemu narzędziu, jakie stanowi porównywarka cen Nokaut.pl, w łatwy sposób znaleźć można grzejnik kompatybilny z naszym systemem grzewczym, który idealnie wpisze się w nasz budżet. Obecnie warto zastanowić się, czy dobrą opcją nie jest wyposażenie się w dodatkowy, wolnostojący grzejnik, taki jak grzejnik konwektorowy, dzięki któremu w oszczędny sposób dogrzać można pomieszczenie, w którym stoi. 

Warto zwracać uwagę na grzejniki, które przede wszystkim spełnią zapotrzebowanie na ciepło wewnątrz danego pomieszczenia. Stawiaj również na opcje, które cechują się wysoką wydajnością energetyczną.

Najciekawsze propozycje grzejników

Grzejniki elektryczne

Wśród grzejników elektrycznych wyodrębnić można  grzejniki konwektorowe oraz grzejniki radiacyjne. Te pierwsze działają na zasadzie grawitacyjnego przepływu powietrza – zimne powietrze napływające od dolnej części urządzenia jest w nim ogrzewane, a to ciepłe unosi się ku górze. Grzejniki radiacyjne emanują ciepłem na całej powierzchni urządzenia. Dodatkowo cechują się wysoką skutecznością i wydajnością. Grzejniki radiacyjne są ekonomiczniejsze w użytkowaniu, jednak nierzadko sporo droższe. Jeśli jednak szukasz grzejnika taniego w utrzymaniu i użytkowaniu, postaw na grzejnik elektryczny radiacyjny.

Grzejniki elektryczne olejowe

Grzejniki elektryczne olejowe to grzejniki działające na zasadzie radiacji. Jest to dobre rozwiązanie, gdy mamy zamiar używać ich na co dzień. Źródłem ciepła w takim grzejniku jest olej, który jest nagrzewany dzięki energii elektrycznej. Po nagrzaniu grzejnik tego rodzaju długo oddaje ciepło, dzięki czemu działa w sposób wydajny.

Grzejniki kanałowe

Coraz częściej mówi się, że najbardziej efektywnym sposobem ogrzewania domu jest ogrzewanie podłogowe. Grzejniki kanałowe to sprzęty, które poniekąd działają właśnie w tym systemie. Są dostępne w formach prostych, kątowych oraz łukowych, przez co można łatwo dopasować je do pomieszczeń, w których mają być zastosowane. Ogrzewanie kanałowe minimalizuje straty ciepła przede wszystkim w nowoczesnych domach, przykładowo tych, w których występuje dużo przeszkleń. Ponadto jest to wysoce dyskretny sposób na ogrzanie domu – grzejniki kanałowe nie rzucają się w oczy, a wykończone w odpowiedni sposób mogą idealnie harmonizować się z zastosowanym wystrojem wnętrza.

Grzejniki dekoracyjne

Poniekąd w opozycji do grzejników kanałowych stoją grzejniki dekoracyjne, które w przeciwieństwie do tych wspomnianych powyżej mają być widoczne, i stanowić ozdobę wybranego wnętrza. Kaloryfery ozdobne, które znajdziesz w porównywarce cen Nokaut.pl, występują w ogromnych ilościach wariantów kolorystycznych czy kształtów. Warto pamiętać, że często nie tylko parametry grzejnika mają znaczenie, ale też jego estetyka. Inwestując w grzejnik idealnie dopasowany do danego wnętrza, inwestujemy również w przyszłość.