Jaki ekspres do kawy sprawdzi się w małej firmie? Pomagamy w wyborze

Ekspres do kawy to obecnie nieodłączna część wyposażenia każdej firmy. Urządzenie to będzie eksploatowane przez pracowników niemal codziennie, dlatego warto zaopatrzyć się w takie, które posłuży nam przez dłuższy okres. Zastanówmy się zatem, jaki ekspres do kawy wybrać, aby był on dla nas najlepszą możliwą inwestycją.

Dlaczego warto wyposażyć biuro lub firmę w ekspres do kawy?

Kawa to napój, który znany jest ze swoich właściwości pobudzających. Wiele dorosłych osób nie wyobraża sobie poranka bez kubka gorącej kawy, który pomaga im stanąć na nogi. Zmęczenie może być jednak uciążliwe nie tylko z samego rana, lecz także w ciągu dnia. To dlatego ekspres do kawy powinien znaleźć się w każdej szanującej się firmie – po to, aby nasi pracownicy mogli o dowolnej porze napić się tego napoju. W wielu przypadkach znacząco wpływa on na ich samopoczucie, a co za tym idzie, efektywność. Rozmowa przy filiżance kawy zacieśnia również więzi między współpracownikami. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoi podwładni dobrze czuli się w miejscu pracy, i chętniej do niego wracali, postaw na wydajny ekspres do kawy, który umożliwia przygotowanie tego napoju w wielu pysznych wersjach.

Jakie ekspresy do kawy poleca się w przypadku firm?

Ekspres do kawy, który umieścimy w firmowej przestrzeni do przygotowania posiłków, powinien wyróżniać się wieloma cechami. Przede wszystkim powinien być to sprzęt, który umożliwi zaparzenie kawy w sposób szybki i wygodny. Może być to również urządzenie, które umożliwi jednoczesne przygotowanie więcej, niż jednego tylko kubka kawy.

Świetną propozycją są tu automatyczne ekspresy ciśnieniowe. Są one nie tylko proste i komfortowe w obsłudze, lecz także umożliwiają zaparzenie intensywnej, aromatycznej kawy. Te bardziej zaawansowane modele wykonują za użytkownika niemal każdą czynność – mielą kawę, podgrzewają wodę, spieniają mleko, a potem łączą przygotowane komponenty w gotową całość w postaci wybranego napoju kawowego. Zautomatyzowanie tego procesu znacznie przyspiesza czas, w którym kawa jest przygotowywana, dzięki czemu urządzenie jest w stanie szybciej obsłużyć większą liczbę Twoich pracowników.

Na co zwracać uwagę przy wyborze firmowego ekspresu do kawy?

Zawęziliśmy już obszar naszych poszukiwań do automatycznych ekspresów ciśnieniowych. To jednak nie wszystko. Wybierając idealny ekspres do kawy, należy zwrócić uwagę na wiele parametrów. Omawiamy je poniżej.

Możliwość zaparzenia większej ilości rodzajów kawy

Nie każdy lubi jedynie kawę czarną. Jeśli szukasz idealnego ekspresu do kawy dla niewielkiej firmy, postaraj się o model, który umożliwia wybór co najmniej kilku napojów kawowych. W ten sposób zadbasz o potrzeby większej liczby swoich pracowników.

Pojemność zbiornika na wodę i ziarna kawy

Firmowe ekspresy do kawy powinny cechować się sporą pojemnością ziaren i wody.  Dzięki temu ich napełnianie będzie znacznie rzadsze, co pozwoli zaoszczędzić cenne minuty w trakcie dnia roboczego. 

Moc ekspresu do kawy

Aby przygotowywanie kawy było odpowiednio szybkie, wybrany ekspres do kawy powinien cechować się odpowiednimi parametrami. Jednym z nich, prawdopodobnie najważniejszym, jest jego moc. Mówi się, że ekspres do kawy jest odpowiednio szybki, jeśli jego minimalna moc to 1450 W. Staraj się wybierać zatem wśród modeli o właściwej mocy.