Jaki kolor krzeseł wybrać do jadalni?

Jadalnia to pomieszczenie, w którym koniecznie powinien panować przytulny klimat sprzyjający spożywaniu posiłków z rodziną. Sprawdzą się w nim wygodne meble – stół o odpowiednich wymiarach oraz komfortowe krzesła. Najlepiej, gdy całość aranżacji będzie spójna, a wówczas przebywanie w pomieszczeniu stanie się czystą przyjemnością. Nie wiesz, jaki kolor krzeseł wybrać? Zachęcamy do zapoznania się z naszymi poradami!

Kolor krzeseł w jadalni – na co zwrócić uwagę?

Wybierasz meble do jadalni? Przede wszystkim zwróć uwagę na ich wymiary. Ważna jest zarówno szerokość, jak i wysokość krzeseł. Powinny one swobodnie mieścić się pomiędzy nogami stołu. Z kolei siedzisko najlepiej, gdy będzie znajdowało się około 30 centymetrów poniżej blatu, co zapewnia wygodę podczas korzystania ze stołu. Kwestie techniczne są bardzo ważne. Niemniej jednak istotna jest estetyka. Kolor krzeseł w jadalni to tak naprawdę duża dowolność wyboru. Mogą być one utrzymane w tej samej tonacji co stół, ale równie dobrze zaprezentują się modele w kontrastowym kolorze. Biały stół i czarne krzesła to wyjątkowo zgrany duet!

Jakie kolory krzeseł są modne w jadalni?

Wybierz zielone krzesła, jeśli chcesz wnieść do wnętrza odrobinę stylu glamour lub retro. Z kolei modele w pomarańczowej i czerwonej tonacji to idealny wybór do pomieszczenia utrzymanego w popularnym nurcie art déco. W przypadku tego stylu możesz postawić na kontrasty. Jeśli jednak wolisz spokojne aranżacje przestrzeni, w której często przebywasz, wybierz uniwersalny beż, szarość lub écru. Chcesz uniknąć nudy w jadalni? Sięgnij po błękitne krzesła i dodatki. Wspaniale zaprezentują się na tle białych ścian. Równie ciekawym tłem dla niebieskich elementów wyposażenia jest żółty kolor. Masz ochotę urządzić naprawdę oryginalną jadalnię? Nie daj się więc sztywnym schematom. Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym jest wprowadzenie krzeseł w tym samym fasonie, jednak różnych kolorach. Inspiracji możesz poszukać w magazynach wnętrzarskich i w ofercie sklepu Nokaut.pl!

Jakie krzesła wybrać do jadalni – tapicerowane, drewniane czy z tworzywa sztucznego?

Wybierając krzesła do jadalni, należy kierować się komfortem użytkowania i wyglądem. Powinny dobrze komponować się z resztą elementów wyposażenia i pasować do wystroju. Ponadto koniecznie muszą być wygodne. Niemniej ważną sprawą, o której nie można zapomnieć, jest kwestia utrzymania mebli w czystości. Czy tapicerowane modele to dobry pomysł? Producenci krzeseł jadalnianych stosują odpowiednie materiały odporne na ścieranie, które można czyścić za pomocą wilgotnej szmatki z delikatnym detergentem. Jeśli jednak obawiasz się wyboru mebli tapicerowanych do jadalni na przykład ze względu na dziecięce możliwości w kwestii zabrudzeń, wybierz modele drewniane lub plastikowe. W ofercie porównywarki cen Nokaut.pl czeka na Ciebie mnóstwo wyjątkowych mebli, za pomocą których z łatwością urządzisz jadalnię swoich marzeń!