Jaki telewizor LED do VOD wybrać? Na co zwracać uwagę podczas szukania idealnego?

Platformy streamingowe na całym świecie zyskują coraz większą popularność. Zalicza się do nich, chociażby Netflixa, HBO Max, czy Amazon Prime. Z tego względu każdy, kto planuje zakup nowego telewizora, szuka takiego modelu, który będzie umożliwiał dostęp do serwisów VOD. Dowiedz się, jaki więc telewizor do VOD wybrać. Przekonaj się, czy LED będzie dobrym pomysłem.

Na jakie parametry telewizora zwrócić uwagę podczas poszukiwań?

Rozdzielczość

Aby móc cieszyć się oglądaniem filmów i seriali na ulubionych platformach, warto zadbać, aby telewizor obsługiwał rozdzielczość 4K, to znaczy miał wymiary 3840 × 2160 pikseli. Taka jakość obrazu pozwoli na dostrzeganie jeszcze większej ilości szczegółów i poprawi satysfakcję podczas oglądania filmu czy serialu. 

Matryca – LED, OLED czy LCD?

Na rynku dostępnych jest kilka opcji, jeśli chodzi o rodzaj matrycy – LCD, LED, OLED. Wymienione technologie różnią się od siebie między innymi podświetleniem matrycy, co przekłada się na jakość obrazu. Najbardziej popularna i chętnie wybierana technologia LED TV pobiera najmniej prądu, lepiej odwzorowuje kolory i mniej zniekształca obraz niż w przypadku LCD. 

Z kolei OLED gwarantuje nam niemal idealne odwzorowanie kolorów. Jego przewagą jest także to, że jest cieńszy niż telewizory z technologią LED czy LCD. Jedynym minusem może się wydawać cena – pod tym względem dużo korzystniej wypadają telewizory z technologią LED. Jeśli więc cenisz sobie wysoką jakość obrazu podczas oglądania ulubionego serialu, ale nie masz wystarczająco dużo gotówki na zbyciu, opcja LED świetnie się sprawdzi. 

Dźwięk

Dobry telewizor, obok wysokiej jakości obrazu i odwzorowywania kolorów, powinien zapewniać również odpowiednie efekty dźwiękowe. Coraz popularniejszą technologią staje się Dolby Atmos, która ma sprawiać, że poczujesz się jak w sali kinowej. Jej główny wyróżnik to to, że dzieli dźwięk na kilka ścieżek, które są wysyłane do poszczególnych głośników, a efekty dobierane są w zależności od tego, co dzieje się na ekranie. 

Inne przydatne technologie

Oprócz kluczowej kwestii, jaką jest dostęp do platform VOD, warto wziąć pod uwagę również inne przydatne funkcje telewizora. Obecnie na rynku królują technologie Smart TV, które umożliwiają między innymi bezpośrednie łączenie z internetem, sterowanie głosowe czy wysoką jakość obrazu. Łącząc w sobie wiele funkcji jednocześnie, Smart TV to opcja, która z pewnością spodoba się telewizyjnym maniakom. 

Producenci oferują także szeroki wybór telewizorów 4K z zakrzywionym ekranem. Charakteryzują się szerokim kątem widzenia, brakiem zniekształceń oraz wysokiej jakości podświetlaną matrycą. Trzeba jednak brać pod uwagę bardzo wysoki koszt tego rodzaju urządzeń. 

Jaki telewizor LED wybrać?

Sony X90J

To telewizor wyposażony w funkcję Smart TV, rozdzielczość 4K UItra HD i matrycę LCD LED. Sprzęt wzbogacony jest o technologię Dolby Atmos. Sprzęt obsługuje najlepszy system operacyjny Google TV.

LG OLED C2

Sprzęt wyposażony jest w matrycę OLED o rozdzielczości 4K Ultra HD. Telewizor obsługuje Smart TV i ma  smukłą konstrukcję z bardzo cienkimi ramkami. 

TCL QLED 55C635 

Telewizor TCL posiada technologię obrazu QLED, ekran o rozdzielczości 4K UHD i przede wszystkim dostęp do Smart TV oraz szybkie łącze z Wi-Fi. 

Sam zdecyduj, który sprzęt okaże się najlepszy i spełni Twoje wymagania!