Jakie amortyzatory do motocykla wybrać?

Każdy, kto chce skutecznie zadbać o sprawność swojego pojazdu i komfort jazdy, wie, jak ważne jest zawieszenie. To element, który przekłada się nie tylko na poziom wygody podczas prowadzenia motocykla, lecz także na bezpieczeństwo jazdy. Wybór odpowiedniego produktu nie jest jednak łatwy. Jak kupić właściwe amortyzatory do swojego jednośladu?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu amortyzatorów?

Wybierając amortyzatory do motocykla, zwróć szczególną uwagę na ich jakość wykonania. Najczęściej możesz liczyć na solidny standard, wybierając sprawdzone marki – polecane firmy do konkretnego pojazdu możesz z łatwością sprawdzić między innymi na forach dla pasjonatów jazdy motocyklem. W ten sposób możesz mieć pewność, że będziesz przez długi czas cieszyć się pełną sprawnością zawieszenia. Istotną kwestią jest także łatwość obsługi i demontażu. Dla własnej wygody warto zainwestować w model, przy którym proste naprawy będzie można wykonać samodzielnie, a niewielkie wycieki nie będą wymagać obowiązkowej wizyty w warsztacie.

Zanim dokonasz zakupu, zapoznaj się wcześniej z opiniami na temat danego dystrybutora. To szczególnie ważne w kontekście spełniania obowiązków gwarancyjnych – zawsze istnieje pewne ryzyko otrzymania wadliwego produktu, jednak zwrot w takiej sytuacji powinien być pokryty przez zasady konkretnego sklepu.

Zaufaj sprawdzonym producentom

Jak zaoszczędzić sobie nieprzyjemności związanych z nietrafionym zakupem amortyzatorów? Najlepiej zdecydować się na produkty oferowane przez cenionych na rynku producentów zawieszenia motocyklowego. Przedstawiamy zestawienie kilku popularnych marek, które od lat dostarczają wysokiej klasy produkty na tym rynku.

RMS

RMS to przedsiębiorstwo z tradycją, którego historia sięga aż lat. 40 XX wieku. Firma miała początki w małym warsztacie naprawy motocykli, jednak z czasem ukierunkowała się na produkcję własnych części zamiennych. Oferta jest naprawdę bogata i każdy, nawet najbardziej wymagający klient, znajdzie wśród dostępnych propozycji produkt odpowiadający swoim potrzebom.

HyperPro

Osobom zmagającym się z efektem „shimmy” polecamy rozważenie zakupu amortyzatorów firmy HyperPro. Zjawisko to może być bardzo niebezpieczne – szczególnie przy dużych prędkościach. Wychodząc więc naprzeciw kierowcom szczególnie ceniącym sobie bezpieczeństwo, marka przygotowała bogaty wybór progresywnych amortyzatorów skrętu.

LSL

LSL to marka ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród osób wykorzystujących motocykle do celów podróżniczych i rekreacyjnych. Solidne wykonanie i zadowalająca szczelność zapewnią nam komfort podróży na co najmniej kilka sezonów.

Öhlins oraz Scott

Obie marki są przedstawiane przez nas zbiorczo, ponieważ ich amortyzatory należą do podobnej klasy produktów. Są polecane szczególnie motocyklistom, którzy raczej poruszają się swoimi jednośladami z przepisową prędkością. Nie świadczy to jednak o tym, że prezentowane amortyzatory są wadliwe lub kiepskiej jakości – przeciwnie, wielu użytkowników ceni sobie obie firmy właśnie za stabilne parametry, niezawodność i trwałość oferowanych produktów.