Książki o urządzaniu wnętrz, które warto mieć

Jak dowiedzieć się tego, co najważniejsze o urządzaniu wnętrz, jednocześnie nie wydając pieniędzy na porady projektantów? W internecie dostępnych jest wiele porad o kompozycjach czy różnorodnych stylach, ale to nie wszystko. Jeśli interesuje cię temat urządzania wnętrz, zajrzyj do polecanych przez nas książek. Dowiesz się co i z czym łączyć, aby żyć wygodnie i modnie.

„Historia wnętrz” John Pile – od podstaw do niebanalnych kompozycji

Popularna, wręcz podstawowa książka dla architektów. John Pile opisał ponad 6 tysięcy dziejów kształtowania przestrzeni, zarówno tej mieszkalnej, jak i budynków użyteczności publicznej. Zaczął od jaskiń, o których każdy uczył się w podstawówce. Przeszedł przez tradycyjne domy z lat 50 i poznał ich szykowny, niepowtarzalny styl. Aż dotarł do ultranowoczesnych drapaczy chmur, w których nawet autem można wjechać do mieszkania na ostatnim piętrze. Ta książka to niesamowity zbiór inspiracji, w którym dokładnie zostały opisane przełomy w świecie urządzania wnętrz i świetne sposoby na łączenie stylów.

„Paryski szyk w twoim domu. Stylowe wnętrza”, India Mahdavi, Soline Delos – francuska elegancja i nonszalancja

Francja kojarzy się nie tylko z kuchnią, lecz także ze specyficznym stylem. Nikt inny nie potrafi tak łączyć elegancji i nonszalancji, jak francuzi. Francuski styl urządzania wnętrz to bogactwo, piękno i użyteczność w jednym. Cały system urządzania wnętrz opiera się na kulturze tego kraju, który mimo upływu lat nadal wiele czerpie z tradycji. Książka „Paryski szyk w twoim domu. Stylowe wnętrza”, autorstwa India Mahdavi i Soline Delos to doskonała pozycja dla wszystkich, którzy pragną ponadczasowych rozwiązań. Elegancja, wygoda, funkcjonalność i nietuzinkowość. Ta książka wskaże drogę, która pomoże osiągnąć takie założenia bez żadnego problemu i ponoszenia ogromnych kosztów. Pokazuje również, jak ważne jest dopasowanie wnętrza mieszkania do charakteru użytkowników. Dzięki niej można również dowiedzieć się, jak ukrywać mankamenty, chować skazy i wydobywać wszystko, co najlepsze.

„Oświetlenie w twoim domu. Najlepsze projekty i aranżacje”, Lucy Martin – o tym, jak światło wpływa na aranżacje

Coś, o czym często się zapomina, chociaż się nie powinno. Oświetlenie w mieszkaniu to bardzo ważny aspekt, który może dopełnić całość bądź nawet dobrze urządzone wnętrze skazać na porażkę. Dzięki książce Lucy Martin dowiesz się, jak oświetlenie wpływa na całość wnętrza. Zmienia ono charakter pokoju czy mieszkania. Umożliwia sterowanie proporcjami pomieszczenia. Optycznie zwiększa bądź zmniejsza konkretne elementy, a do tego kreatywne wykorzystanie źródeł światła może służyć jako świetna dekoracja. Dobrze dobrane lampy sufitowe, kinkiety, lampki nocne czy stołowe mogą niesamowicie ożywić wnętrze i nadać mu ciekawego charakteru.

W książce „Oświetlenie w twoim domu. Najlepsze projekty i aranżacje” został poruszony również bardzo ważny wątek efektywności energetycznej, który opowiada o wpływie światła na nasze życie. Dzięki temu nie tylko dowiesz się, jak ustawić światło tak, aby było modnie, lecz także użytecznie.