Najciekawsze książki o motocyklach

Dla wielu osób motocykl to nie tylko środek transportu. Miłośnicy jednośladów potrafią spędzać całe dnie przy swoich pojazdach, prowadząc przy nich drobne prace serwisowe czy planując nowe, ekscytujące trasy. Jeśli chcesz, aby Twoja motoryzacyjna pasja zawładnęła również domową biblioteczką, mamy dla Ciebie kilka propozycji najciekawszych książek o motocyklach.

333 motocykle. Najlepsze motocykle z całego świata

To publikacja idealna dla osób, które równie ogromną miłością darzą motocykle, jak fotografię. „333 motocykle. Najlepsze motocykle z całego świata” to przegląd najpopularniejszych modeli z różnych krajów, jak również tych mniej znanych, ale nie mniej ważnych w motoryzacyjnej historii.

Warto wspomnieć, że nie jest to pozycja służąca typowo do zdobywania wiedzy. W opisie każdego motocyklu znajdziemy jedynie podstawowe informacje z zakresu specyfikacji technicznej, takie jak moc silnika czy pojemność skokową. To książka, która wyjątkowy styl pojazdów stawia na równi z ich osiągami.

Motocykle. Legendarne modele

„Motocykle. Legendarne modele” to książka, która zabierze Cię w podróż w czasie. Autor prezentuje 40 kultowych modeli wraz z dokładnymi rysunkami, rysem historycznym i danymi technicznymi. Informacje zawarte w książce są uporządkowane chronologicznie, zaczynając od najstarszych motocykli, a kończąc na modelach produkowanych obecnie. Znajdziesz tu przedstawicieli niemieckiej, włoskiej i brytyjskiej motoryzacji, a także najstarsze modele marek Harley-Davidson, Kawasaki czy Honda.

Motocykle. Poradnik obsługi i naprawy

Świetna propozycja dla początkujących motocyklistów. „Motocykle. Poradnik obsługi i naprawy” to obszerny, bogato ilustrowany poradnik poświęcony samodzielnemu serwisowaniu jednośladów. Mając pod ręką to książkę, możemy podjąć się drobnych napraw na własną rękę, korzystając z dokładnych instrukcji „krok po kroku”.

Kobieta na motocyklu

„Kobieta na motocyklu” to zapis niesamowitej motocyklowej podróży, którą autorka odbyła samotnie po krajach arabskich. Książka jest śmiałą próbą złamania stereotypów dotyczących samego regionu, a także wyobrażenia o kobiecie na motocyklu. Z powodzeniem udowadnia, że motoryzacja nie jest jedynie męską pasją.

Pod niebem Patagonii, czyli motocyklowa wyprawa do Ameryki Południowej

Po tę pozycję powinni sięgnąć szczególnie fani literatury podróżniczej. Napisana przez małżeństwo książka jest nie tylko zapisem niesamowitych przygód, których doświadczyli podczas podróżowania przez kontynent. To również swego rodzaju poradnik dla osób poszukujących podobnych wrażeń. Każdy z autorów snuje swoją niezależną opowieść, co czyni lekturę jeszcze bardziej interesującą.

Motocyklem po Europie

Czas w końcu przedstawić w naszym zestawieniu jakiś motocyklowy przewodnik. „Motocyklem po Europie” to opis 20 interesujących tras ze Starego Kontynentu, którymi mogą podążyć fani podróży na jednośladach. Oprócz przebiegu trasy znajdziemy również propozycje ciekawych atrakcji turystycznych, które warto odwiedzić po drodze.

Polska. Przewodnik motocyklowy

Miłośnikom podróży w obrębie naszego kraju polecamy lekturę przewodnika „Polska. Przewodnik motocyklowy”. Również w tym przypadku autorzy proponują nam 20 różnych tras, które możemy przemierzyć na motocyklu. Książka zawiera obszerne opisy mijanych miast i miejscowości. W zależności od tego, ile mamy czasu do dyspozycji, możemy wybrać się w dłuższą podróż lub jednodniową wycieczkę za miasto.