Najpopularniejsze e-booki dla dzieci

Czytniki książek to świetna alternatywa dla dzieci. Dzięki nim łatwo zachęcić pociechy do czytania. Mogą one jednocześnie zapoznawać się ze światem książek i cieszyć się z elektronicznej zabawki. Dobry czytnik pobudza chęci do dalszego zapoznawania się z literaturą. Przygotowaliśmy listę najpopularniejszych e-booków, którymi warto zainteresować dziecko.

Leksykon smoków Agnieszki Korol – idealny dla zafascynowanych światem smoków

Wszystkie książki Agnieszki Korol o smokach to idealne opowieści dla najmłodszych. Rozwijają one tematykę, którą dzieci ciągle widują w filmach, w bajkach czy nawet reklamach. Pociechy mają to do siebie, że fascynuje je mityczny, baśniowy świat. W ich wersji smoki to miłe stworzenia, takie jak domowe pieski czy kotki. Mają ratować świat, dzięki swojej niebanalnej mocy ziania ogniem. Leksykon smoków podchodzi do tematu minimalnie inaczej. Pokazuje w smokach ludzi. Dzięki nim zabłąkany podróżnik, który zwiedza Krainę Smoków, poznaje różne zwierzęta i uczy się, które są przyjazne, a których lepiej unikać w razie kontaktu. Leksykon smoków napisany jest łatwym, przystępnym językiem, dzięki któremu dziecko może samodzielnie czytać książki. Dodatkowo całość jest ilustrowana przez Jolantę Jaworską, której rysunki przyciągną uwagę dzieci.

„Droga miodowa. Miodal i łabędź” Stefan Potocki – historia misia Miodala podróżującego po Europie

Historia dla dzieci nawet najmłodszych. Idealna dla tych pociech, które uczą się samodzielnie czytać. Książka napisana przez Stefana Potockiego to opowieść o misiu przemierzającym różne kraje w Europie. Co ważne, miś Miodal wyrusza w swoją drogę jako nastolatek, który buntuje się i jednocześnie poznaje świat. Ta książka to mieszanka niesamowitej podróży, przygody i poznawania wielu kultur. Książka „Droga miodowa. Miodal i łabędź” to historia, do której warto wracać, ponieważ na każdym etapie rozwoju przekazuje inne wartości.

Co ciekawe, każdy zakup książki „Droga miodowa. Miodal i łabędź” Stefana Potockiego wspiera cele charytatywne. Część zysków jest przekazywana dla podopiecznych Fundacji Św. Jana Jerozolimskiego.

„Niedźwiadek polarny” Holly Webb – o tym, jak dziewczynka obudziła się w innym, nieznanym świecie

Historia „Niedźwiadek polarny” Holly Webb przypomina większość książek dla dzieci. Opowiada ona o niesamowitej przygodzie z pięknymi wartościami. Historia dziewczynki zaczyna się od wyjazdu na ferie do dziadka, u którego ma spędzić Boże Narodzenie. Tam poznaje opowieść o ludziach mieszkających na Arktyce. Dowiaduje się ona o ich zwyczajach, zwierzętach i dzielnie słucha historii o tym, jak dziadek opiekował się niedźwiadkiem polarnym w czasach swojej młodości. To początek opowieści, który przyczynia się do pogłębienia historii. Po tym, jak Sara z dziadkiem buduje igloo i śnieżnego niedźwiadka, budzi się w innym świecie, w którym jej jedynym towarzyszem jest polarny miś. To historia ponadczasowa, która nigdy nie znudzi się dzieciom. Jest idealna jako dobranocka i świetna do nauki czytania w pierwszych latach podstawówki.