Największe gwiazdy w dziejach muzyki pop

Najpopularniejszy gatunek znany na każdym kontynencie i w każdym kraju. Pop podbija serca nawet miłośników klasycznej bądź mocnej muzyki. W tym artykule skupimy się na wielkich gwiazdach muzyki, które podbijają rynek od lat. To oni wybili gatunek i najpewniej na zawsze z nim zostaną.

Michael Jackson – król, który nigdy nie spadnie z tronu

Muzyk, który od lat nie żyje, ale jego muzyka nadal gra w sercach wielkich fanów, jak i zwykłych miłośników radiowych melodii. Michael Jackson to król muzyki pop, który mimo swojej śmierci nadal podbija listy sprzedaży. Swoją sławę zawdzięcza wielu hitom, które wydał już w latach 80. XX wieku. Wybił się dzięki teledyskowi do piosenki „Thriller”, który mimo upływu lat nadal puszczany jest w różnych stacjach muzycznych. To piosenka, którą zna każdy, nawet jeśli nie słucha tego typu muzyki.

Michael Jackson to zdobywca 14 nagród Grammy. Zasłynął ze swojego rozpoznawalnego głosu, wymyślonego przez siebie tańca i świetnych, dopracowanych koncertów, które przez wielu uznawane są za dzieła sztuki. Jego ostatnia trasa została nagrana i przedstawiona w filmie „This Is It”, dzięki czemu nawet młodsze pokolenia mogą zachwycać się kunsztem artysty.

Whitney Houston – niekwestionowana gwiazda, której muzykę zna każdy

„I will always love you” to największy hit Whitney Houston. Kobieta z problemami i uzależnieniami, która przez lata podbiła wszelkie listy amerykańskich przebojów. Mimo swojej śmierci w 2012 roku nie przestała błyszczeć. Jej piosenki nadal grane są w radiach, a składanki z hitami stale są wydawane. Whitney Houston to postać, która nigdy nie przeminie, nawet gdy nowe piosenkarki przejmują rynek muzyki pop. Za swojego życia nagrała 7 albumów, a jej 6 tras koncertowych było podziwianych przez miliony fanów na całym świecie.

Adele – kobieta pojawiająca się znikąd szturmem przejmująca rynek

W 2006 roku w branży pop pojawiła się nowa gwiazda, która od startu pozbywała się konkurencji i zajęła miejsce na pierwszych listach przebojów. Adele podbija serca fanów muzyki pop swoim wyjątkowym głosem, z którym nikt nie mógł się równać. Takie hity jak „Someone Like You” czy „Rolling in the Deep” zna każdy. Dzięki między innymi nim Adele zaliczana jest do największych gwiazdy muzyki popularnej i wszystko wskazuje na to, że nie da się zbić z listy przebojów. Każdy jej album pojawia się na szczytach list sprzedaży na całym świecie, co gwarantuje jej niesamowity sukces.

Madonna – kontrowersyjna królowa nieznająca pojęcia wieku

Kobieta, której koncert w Polsce praktycznie był zakazany. Królowa Popu, projektantka mody, piosenkarka i filantropka. Od lat prowokuje i wydaje hity, które nie spadają z list przebojów. Swoje sukcesy święci od lat 80. XX wieku. Jej piosenki zna każdy i wszyscy zanucą je pod nosem, gdy choćby usłyszą tytuł. Dzięki takim hitom jak „Crazy For You”, „Material Girl” czy „Like a Virgin” Madonna od lat cieszy się uznaniem, popularnością i bogatym gronem fanów. Sama nie daje o sobie zapomnieć, stale wydając nowe piosenki.