Niezbędne wyposażenie studia nagrań muzycznych

Studio do nagrań muzycznych w obecnych czasach to już nie osobny budynek przypisany tylko profesjonalistom. Teraz wiele osób chce nagrywać i pokazywać innym swoje umiejętności muzyczne. Niektórzy decydują się zrobić studio nagraniowe w domu, co jest możliwe przy zakupie odpowiedniego sprzętu. Opiszemy kilka niezbędnych urządzeń, które powinny znaleźć się w domowym studiu.

Sennheiser e 609 – niezbędnik do nagrywania dźwięków

Naszą listę zaczyna mikrofon, bez którego nawet nie można pomarzyć o nagrywaniu instrumentów czy wokalu. Dobry mikrofon to część sukcesu. Jeśli występują zakłócenia czy szumy, może to stanowczo ograniczyć grupę odbiorców oraz zniszczyć jakość dźwięku, nawet przy wielkim talencie. Wskazany przez nas Sennheiser e 609 to mikrofon instrumentalny, o superkardioidalnej charakterystyce kierunkowości. Dzięki niemu można nagrywać wokal oraz dźwięk sprzętu. Przez swoją budowę wymaga niezwykłej bliskości z urządzeniami. Świetnie pasuje do nagrań gitarowych czy też do tonów perkusji. Mikrofon Sennheiser e 609 w pełni oddaje tony i zachowuje czystość brzmienia. Dzięki niemu nawet niewłaściwie odcięte od zewnętrznych dźwięków pomieszczenia na nagraniach będą brzmieć czysto jak w profesjonalnym studiu.

Ogromnym plusem Sennheiser e 609 jest nie tylko jedno świetna budowa i jakość nagrań, lecz także wytrzymałość i wygląd. To mikrofon, który można spokojnie zamontować w dowolnym miejscu, aby nagrał konkretny dźwięk. Jego konstrukcja chroni przed wstrząsami, a kierunkowość zapewnia zawsze czysty i dokładny dźwięk. To sprzęt, który pasuje do każdego, kto miłuje się w śpiewaniu czy graniu na instrumentach.

ROLAND UA-33 TRI-CAPTURE USB

Mikrofon to jednak nie wszystko. Pod uwagę warto wziąć również interfejs audio USB. Ten wskazany przez nas jest unikatowy, kompaktowy i stworzony do mobilnego trybu pracy. ROLAND UA-33 TRI-CAPTURE USB umożliwia bezproblemowe nagrywanie wokalu czy instrumentów. Wygląda podobnie jak miksery dźwięków. Jego panel frontowy umożliwia monitorowanie sygnałów wejściowych, czyli dźwięków. Dodatkowo ułatwia miksowanie dźwięków, wybór scenariuszy nagrań i bezproblemowe połączenie z urządzeniami przez wejście USB.

BOSS MICRO BR-80

Kolejna ważna część w studiu nagraniowym to rejestrator przenośny. Model BOSS MICRO BR-80 stworzony został do zapisywania wszelkich szkiców, prób czy koncertów. Dzięki rejestratorowi dostępne są później w wielu dowolnych, najpopularniejszych formatach. Taki typ zapisu pozwala nie tylko otwierać pliki na wielu urządzeniach, lecz także swobodnie poddawać je różnym obróbkom. BOSS MICRO BR-80 słynie z prostoty obsługi. Całe jego działanie opiera się na kilku przyciskach, mimo tego, że jest to urządzenie w pełni wielofunkcyjne, poręczne i czułe.

Co ważne, BOSS MICRO BR-80 posiada wbudowany wysokiej jakości mikrofon stereo o charakterze pojemnościowym. Dzięki niemu można korzystać ogromnej ilości przebiegów rytmicznych czy podkładów, które świetnie sprawdzają się w początkowej karierze muzyka czy też w trakcie rozgrzewek wokalnych.