Osłony przeciwsłoneczne do auta. Jakie wybrać?

W upalne dni podróżowanie autem może okazać się naprawdę męczące – szczególnie bez sprawnej klimatyzacji. Nawet jeśli wewnątrz kabiny panuje odpowiednia temperatura, już samo świecące w oczy słońce często wprawia nas w dyskomfort. Aby uniknąć tego typu sytuacji, polecamy zaopatrzyć się w osłony przeciwsłoneczne.

Osłony przeciwsłoneczne dla kierowcy 

Kierowca jest bez wątpienia najważniejszą osobą w samochodzie – w końcu to na jego barkach leży zapewnienie bezpieczeństwa podróży. Należy zatem zwrócić szczególną uwagę na komfort osoby siedzącej za kółkiem. Co istotne, rażące słońce może niekiedy być naprawdę niebezpieczne, na przykład powodując stracenie innych samochodów z pola widzenia czy przeoczenie niespodziewanych przeszkód na drodze. Najprostszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w porządne okulary przeciwsłoneczne. Przed zakupem warto zwrócić uwagę, czy dany model oferuje odpowiednie zabezpieczenie przed promieniowaniem UV – ważną kwestią jest także wygodne ułożenie okularów na twarzy.

Znalezienie komfortowych okularów przeciwsłonecznych może jednak być niemałym problemem. To jeszcze trudniejsze zadanie dla osób, które zmagają się z wadami wzroku. Przydatną alternatywą może okazać się montaż dodatkowej osłony przeciwsłonecznej w formie plastikowej szybki. Umieszcza się ją tuż przed twarzą kierowcy – działając jak filtr, ogranicza ilość promieni słonecznych, które mogłyby oślepić osobę prowadzącą samochód. Dobrze sprawdzi się również w warunkach nocnych, kiedy światła nadjeżdżających z naprzeciwka aut często utrudniają jazdę.

Osłony przeciwsłoneczne dla pasażerów

W zapewnieniu komfortu wszystkim osobom podróżującym samochodem pomóc mogą także osłony przeciwsłoneczne montowane na bocznych szybach pojazdu. Bardzo popularne są klasyczne ramki z syntetycznej, ciemnej siatki, które przylegają do szkła za pomocą gumowych przyssawek. To bardzo wygodne rozwiązanie – gdy ramki przestaną być potrzebne, możemy je bardzo łatwo usunąć. Aby zadowolić młodszych pasażerów, możesz poszukać wersji ozdobionych podobiznami bohaterów bajek czy gier komputerowych.

Wiele osób decyduje się także na montaż rolet z siatki PCV. Dzięki odpowiednim mocowaniom można je w prosty sposób przytwierdzić do szyby i rozwijać, kiedy tylko zajdzie potrzeba ochrony przed słońcem.

Ochrona przed nagrzaniem auta w trakcie postoju

Niemal każdy kierowca niejednokrotnie doświadczał w lecie niezwykle nieprzyjemnego uczucia, które towarzyszy wsiadaniu do rozgrzanego na słońcu samochodu. Aby oszczędzić sobie takich doznań, warto zaopatrzyć się w osłony, które będą skutecznie zapobiegać nagrzewaniu się pojazdu pozostawionego pod gołym, letnim niebem.

Prostym i bardzo skutecznym rozwiązaniem jest umieszczenie za przednią szybą osłony przeciwsłonecznej wykonanej ze srebrnego, odbijającego słońce materiału. Istnieje też możliwość umieszczenia jej na zewnątrz pojazdu – w takim przypadku należy jednak zabezpieczyć ją przed ewentualnym przemieszczaniem, przytrzaskując jej końce drzwiami.

Na rynku dostępne są też rozwiązania umożliwiające ochronę całej karoserii. Pokrowce na samochód są bardzo łatwe w stosowaniu, a założenie ich na auto nie powinno sprawić większych problemów. To uniwersalny produkt, który sprawdzi się nie tylko w lecie, lecz także w innych porach roku, chroniąc samochód przed niekorzystnymi warunkami atmosferyczny. Takie rozwiązania docenią szczególnie osoby, które nie mają do dyspozycji garażu ani wiaty.