Ranking butów sportowych do biegania na jesień 2022

Bieganie jest świetną dyscypliną sportową, która nie tylko pomaga zachować ciało w pełnej sprawności, lecz także odprężyć się po męczącym dniu. Do biegania tak naprawdę niewiele potrzeba. Można oczywiście korzystać z automatycznych bieżni w domu lub na siłowni, jednak generalnie jest to sport niewymagający żadnego dodatkowego sprzętu. Osoby wykonujące pracę biurową, z pewnością chętnie skuszą się na bieganie na świeżym powietrzu. Jedyne, w co warto zainwestować, jeśli chodzi o bieganie, to odpowiednie obuwie. Przedstawiamy ranking butów sportowych do biegania, które będą idealne na jesień.

Najlepsze buty do biegania – ranking 2022

Wybierając buty do biegania, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, które są ważne dla każdego biegacza. Istotna jest z pewnością lekkość butów, wygoda, jaką gwarantują oraz sprężystość. Buty do biegania powinny także zapewniać odpowiednią amortyzację i komfort podczas codziennego biegania. 

Nike Air Zoom Pegasus 39

Premiera Nike Air Zoom Pegasus 39 była długo wyczekiwana, ponieważ poprzednia odsłona tej serii okazała się absolutnym strzałem w dziesiątkę. Tak samo jest w tym przypadku, a dodatkowo można liczyć na dodatkowe udogodnienia. Nike Air Zoom Pegasus 39 dostępne są zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej. Zakres ich rozmiarów to: 35,5-51,5, dzięki czemu każdy biegacz może znaleźć buty idealnie dopasowane do swojej stopy.

Nike Air Zoom Pegasus 39 wyposażone są w system wsparcia, który pomaga utrzymać stopę stabilnie w miejscu oraz w dwie poduszki Zoom Air, które z kolei zapewniają wysoką sprężystość i amortyzację. Buty te mają lekkie cholewki i sprawdzą się w każdej porze roku, zarówno do biegania na dworze, jak i w pomieszczeniu. Siateczka, z której są wykonane, dodatkowo zapewnia przewiewność i ogranicza pocenie się stopy.

Adidas Solarglide 5

Nowy model butów sportowych do biegania Adidas jest świetnym wyborem zarówno dla początkujących biegaczy, jak i dla wprawionych osób, które intensywnie trenują. Wykonane zostały z najwyższej jakości materiałów z zastosowaniem najnowszych technologii, dzięki czemu wykazują niesamowitą sprężystość odczuwalną przy każdym kroku. Poza świetną amortyzacją są także wyjątkowo lekkie i przewiewne.

Ogromnym atutem Adidas Solarglide 5 jest również wykonanie cholewki z materiału pochodzącego z odzysku. Minimum 50% składu przędzy wykorzystanej do produkcji tych butów pochodzi z przetworzonego plastiku, który został odzyskany z oceanów – zbierany jest z wysp, plaż i nadmorskich miasteczek. Dzięki temu, kupując ten model butów do biegania, bierzemy czynny udział w ratowaniu planety i walce z zanieczyszczeniem wód.

Kalenji Jogflow 500K.1

Ten rodzaj butów jest bardziej budżetową opcją, ponieważ charakteryzuje się znacznie niższą ceną niż poprzednio wymienione opcje. Nie oznacza to jednak ich gorszej jakości, a wręcz przeciwnie. Kalenji Jogflow 500K.1 to świetne buty sportowe do biegania, które zapewniają ekstremalną wygodę i sprężystość, a ich amortyzacja została dostosowana tak, aby ograniczać ryzyko kontuzji.

Projektując ten model butów, zwrócono uwagę na fakt, że amortyzacja obuwia może przekładać się na częstotliwość urazów podczas treningów. Po przeprowadzeniu stosownych badań, dowiedziono, że miękka amortyzacja zmniejsza ryzyko kontuzji, dlatego w tym modelu butów właśnie taka została zastosowana. Ponadto różnica grubości podeszwy pod palcami i pod piętą jest opracowana tak, aby zachęcić użytkownika do stawiania na podłożu w pierwszej kolejności przedniej części stopy, co jest bardziej naturalnym chodem.