Różne odmiany piłki nożnej. Podpowiadamy, w co zagrać z przyjaciółmi

Tradycyjna piłka nożna to sport, który zna każdy. Warto sprawdzić inne możliwości, które dają równie dużo zabawy, pozwalają spalać kalorie, a przy okazji są ciekawym oderwaniem się od tradycyjnej formy tego sportu. Podpowiadamy, jaką ciekawą alternatywę wybrać, aby bawić się z rodziną czy przyjaciółmi.

Jorkyball

Na start ciekawe połączenie. Coś dla miłośników futbolu i squasha. W tym sporcie mierzą się dwuosobowe drużyny, których zadaniem jest wygranie trzech z pięciu setów. Wygrana to zdobycie 7 punktów podczas jednego seta. Mecze odbywają się na boiskach do squasha, które niczym nie różnią się od tych tradycyjnych stworzonych do podstawowej wersji tego sportu. Ta wersja nie różni się za wiele od tradycyjnych zasad piłki nożnej. Całość odbywa się na niewielkich boiskach, z małymi bramkami. Piłki nie wolno dotykać rękami, a całość gry toczy się tylko za pomocą nóg.

Bubble football

Świetna alternatywa dla dzieci i dorosłych. Aby zagrać w Bubble football, należy ubrać odpowiedni strój. Każdy z zawodników musi założyć kulę napełnioną powietrzem, która utrudnia bieganie, ale umożliwia bezpiecznie upadanie w razie zderzenia. O to właśnie w tej grze chodzi. O przepychanie się, zderzanie i wybijanie przeciwników z pola. W trakcie meczu gra od 6 do 10 zawodników, a wygrywa zespół, który zdobędzie więcej bramek w określonym czasie. Takie mecze odbywają się na boiskach o wymiarach 15 x 30 metrów, z których łatwo wypchnąć zawodników ubranych w kule napełnione powietrzem.

Piłka bagienna

To typ zabawy, który nie sprawdzi się dla niewyszkolonych sportowców, ale będzie świetny dla dzieci uwielbiających się brudzić. Piłka bagienna to nie zwykła rozrywka, a sport, który posiada światowe turnieje z ważnymi nagrodami. Ogromnym plusem piłki bagiennej są proste zasady, które może opanować każdy. Nie ma w tym sporcie spalonych, fauli, rzutów rożnych czy karnych. Piłkę można dotknąć ręką w określonych momentach, a kopnięcia nogami są znacznie bardziej efektowe przez błotną oprawę. Jest jednak jedna złota zasada. Nie można zmienić ani stracić obuwia. To wiąże się z dyskwalifikacją z meczu.

Piłka nożna plażowa

Było błoto i bagna, czas na piasek. Piłka plażowa nożna to chyba najbardziej znana alternatywa dla zwykłego futbolu. To świetna zabawa dla dzieci, nastolatków i dorosłych. Można tak się bawić na plaży, na każdych wakacjach. Istnieje również taka dyscyplina sportowa, która jest równie znana na świecie jako siatkówka plażowa. Mistrzostwa w tej dyscyplinie rozgrywane są od 1995 roku. Piłka plażowa to idealny sposób na spędzenie czasu na plaży. Warto jednak pamiętać, żeby bawić się w ten sposób, jeśli wokół nie ma osób, które mogłyby ucierpieć.

Getbol

Ostatni punkt na nasze liście to piłka nożna dla jedynie dwóch osób. Mecze odbywają się na boisku o wymiarach 12,65 m x 19 m, gdzie bramki mają 40 x 65 centymetrów. W tym sporcie liczy się ilość zdobytych punktów, ale i styl gry. Nie wolno się atakować, odpychać czy wchodzić wślizgiem pod nogi innego zawodnika. Za każde niewłaściwie zagranie i zachowanie przeciwne zasadom wykonuje się rzut karny. To sport dla każdego, który świetnie sprawdza się w poprawianiu kondycji i spalaniu kalorii.