Smartwatche do zadań specjalnych – dodatkowe funkcje za nieduże pieniądze

Smartwatche to niezwykle przydatne akcesoria, które wyposażone są w szereg przydatnych funkcji. Zakup sprzętu tego rodzaju powinien być przemyślany, ponieważ różnią się one pod względem wyposażenia, które może więcej kosztować. Dowiedzmy się zatem, które smartwatche mogą łączyć w sobie niewysoką cenę i wielką funkcjonalność.

W jakie funkcje są zazwyczaj wyposażone smartwatche?

Wiele osób wiąże smartwatche głównie z uprawianiem sportu. Smartwatche są bowiem zazwyczaj wyposażone w takie elementy, jak krokomierz, czy pulsometr, które pozwalają mierzyć pokonywane dystanse oraz puls użytkownika, dzięki którym można oszacować ilość spalonych w ciągu dnia kalorii. Smartwatche mogą jednak posłużyć nie tylko osobom aktywnym fizycznie. Świetnie sprawdzają się w roli osobistego asystenta, umożliwiając kontrolowanie godziny, obsługę aplikacji telefonu, który jest z nimi połączony. Zastanówmy się, jakie funkcje mogą przydać się w spełnianiu potrzeb konkretnych użytkowników.

Smartwatche dla osób uprawiających sport

Rozpocznijmy od najbardziej popularnego typu smartwatchy – tych, w które najczęściej inwestują sportowcy. Wiele z nich wyposażonych jest w tryby ćwiczeniowe, które na podstawie zbieranych przez smartwatch informacji pozwalają ocenić skuteczność naszego treningu. Świetnym przykładem smartwatcha uniwersalnego, jednak idealnie dopasowanego do potrzeb sportowców, jest Xiaomi AmazFit GTS, który znajdziesz w ofertach prezentowanych w porównywarce cen Nokaut.pl. Zegarek ten sprawdza się nawet w przypadku uprawiania sportów wodnych – jest odporny na wodę do głębokości 50 metrów. Elegancki, lekki, funkcjonalny, pełniący funkcję osobistego trenera – taki właśnie może być smartwatch dedykowany sportowcom.

Funkcje pomagające monitorować stan zdrowia

Coraz więcej osób inwestuje w smartwatche również ze względu na funkcje powiązane ze zdrowiem. Wiele modeli smartwatchy wyposaża się w funkcje takie, jak wspomniany wcześniej pulsoksymetr, dzięki któremu monitorować można poziom natlenienia krwi użytkownika. Ten element często okazuje się pomocny w przypadku chorób układu oddechowego. 

Ciekawą propozycję stanowi Samsung Galaxy Watch3, który wyposażono w wiele przydatnych funkcji, takich jak możliwość śledzenia stresu. Osoby cierpiące na problemy ze snem często cieszą się z jego funkcji, jaką jest monitorowanie snu. Dzięki danym, które zbiera zegarek, można w niektórych przypadkach obierać strategie, które pozwalają na eliminację bądź redukowanie skali danego problemu. Warto czasem poszerzyć nieco budżet, który przygotowaliśmy na dane akcesorium, aby było ono jeszcze przydatniejsze.

Funkcje przydatne dla każdego

Wśród funkcji smartwatchy, które przydają się niemal każdej osobie, znajduje się wyświetlanie powiadomień wysyłanych z telefonu. Niektóre modele umożliwiają nawet odpisywanie na wiadomości, wykonywanie połączeń głosowych czy nawet robienie zdjęć. Bardzo ciekawą opcję stanowi również możliwość płacenia zbliżeniowo przy użyciu smartwatcha. Istnieją również smartwatche dla dzieci, które zwiększają bezpieczeństwo naszych pociech. Mogą być wyposażone w przycisk SOS, czy moduł GPS, który umożliwia rodzicom kontrolowanie ich lokalizacji.

Smartwatche to urządzenia stale modernizowane. Kupując jeden z nich, warto zastanowić się nad tym, jakie funkcje mogłyby okazać się najciekawsze i postawić na model idealny.