Sofy czy kanapy? Co sprawdzi się w modnym mieszkaniu w 2022 roku?

Urządzanie salonu wiąże się z wieloma decyzjami. Jedną z nich jest odpowiedź na pytanie – sofa czy kanapa? Czym wypełnić wnętrze, aby prezentowało się modnie? Podpowiadamy.

Który mebel lepiej wpisuje się w trendy 2022 roku?

Zacznijmy od podstaw, czyli wyjaśnienia, czym różnią się sofy od kanap. Obydwa te sprzęty są przeznaczone przede wszystkim do wypoczynku. Kanapa to jednak mebel, który często prezentuje się masywniej, a także jest osadzony niżej, niż sofa. Bez problemu ją rozłożymy, jest bardzo praktyczna. Sofa niegdyś kojarzyła się jedynie ze sprzętem służącym do relaksu, pełniącym funkcje estetyczne. Obecnie granice te poniekąd zacierają się, ponieważ coraz więcej sof wyposażonych jest w funkcję spania, a proponowane przez wielu producentów kanapy prezentują się naprawdę przepięknie. Zarówno sofy, jak i kanapy świetnie posłużyć mogą jako ozdoba mieszkania w 2022 roku. W ofercie wielu sklepów trudno rozróżnić kanapę od sofy. 

Najmodniejsze sofy i kanapy tego roku

Jeśli szukasz modnej sofy bądź kanapy, którą umeblujesz salon, zapoznaj się z naszym zestawieniem tegorocznych trendów wnętrzarskich. Dzięki temu w łatwy sposób znajdziesz mebel stylowy, którym zachwycisz każdego gościa  odwiedzającego Twój dom.

Nowoczesność, czyli meble modułowe

Specjaliści z branży wnętrzarskiej twierdzą, że w tym roku królować będą między innymi kanapy modułowe. Są to meble praktyczne, jednocześnie zapewniające wielką wygodę. Moduły, z których są zbudowane, można przestawiać na różne sposoby, dzięki czemu możliwe jest stworzenie aranżacji idealnej zarówno na wieczór we dwoje, jak i dla rodzinnego grona. W roku 2022 modne będą przede wszystkim kanapy o geometrycznych kształtach, świetnie wpisujące się w nowoczesne wnętrza.

Minimalizm, czyli mniej znaczy więcej

Bardzo ciekawą propozycję stanowią również meble o nieskomplikowanej formie i wzorach. Sofy w jednolitych kolorach mogą stać się świetnym uzupełnieniem monochromatycznej aranżacji, bądź kolorystycznie odcinać się od pozostałej części wystroju. Pasują do większości wnętrz, lecz najlepiej odnajdują się w aranżacjach w stylu industrialnym. Prosta forma nie oznacza, że kanapa bądź sofa nie będzie zdobić wnętrza – zawsze możesz ozdobić ją prezentującymi się ciekawie, miękkimi poduszkami.

Wielki powrót weluru

Ilu ludzi, tyle gustów w kwestii wystroju wnętrz. Osoby, które są miłośnikami pomieszczeń pełnych przepychu, powinny szukać idealnego mebla pośród sof bądź kanap tapicerowanych welurem. Są niezwykle przyjemne w dotyku, pięknie mienią się w promieniach światła, i wizualnie zapraszają do wypoczynku. Welur to także materiał bardzo wytrzymały, zatem inwestowanie w obite nim meble jest bardzo rozsądne. Meble welurowe świetnie odnajdują się przykładowo w pomieszczeniach w stylu glamour czy vintage.

Na jaki kolor mebla warto postawić?

W 2022 roku w trendach wystroju salonu królują przede wszystkim ciepłe barwy. Są to brązy, zarówno te kojarzące się z kawą z mlekiem, jak i czekoladą. W modzie pozostają również barwy pastelowe, takie jak kolor morelowy, czy pudrowy róż. Trendem, który zaskakuje, jest intensywny, bordowy odcień – to on jest następcą popularnego dotychczas granatu.

Wymienione barwy szczególnie wpisują się w modę aranżacji wnętrz 2022 roku. Wybierając modną sofę czy kanapę, pamiętaj jednak o dopasowaniu do pozostałej części wystroju.