Torebki kopertówki. Na jaką okazję?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów torebek, w tym niezwykle popularne kopertówki. Są one zmysłową i elegancką propozycją, która już dawno zaskarbiła sobie miłość wielu kobiet. Kopertówka jest elementem, który dopełnia stylizację na wyjścia ze znajomymi, uroczyste przyjęcia czy romantyczne randki — to prawdziwy must have. Nie powinno jej zabraknąć w szafie żadnej kobiety. Jak nosić ten rodzaj torebki? Do jakich ubrań pasuje? Na jakie okazje?

Torebka kopertowa – codzienna dawka stylu

Kopertówka wielu osobom kojarzy się jedynie z większymi uroczystościami i specjalnymi okazjami. W ostatnim czasie torebka kopertowa coraz częściej staje się dodatkiem również do codziennych, miejskich stylizacji. Jeżeli planujesz jej zakup, postaw na uniwersalny model, najlepiej w kolorze czarnym lub brązowym. Kobiety, które nie boją się eksperymentować i uwielbiają nieoczywiste, awangardowe rozwiązania, z pewnością docenią warianty w intensywniejszych kolorach. Dodatek w postaci dobrze dopasowanej torebki dopełni niejedną stylizację i przyciągnie wiele spojrzeń. Kopertówka wykonana z zamszu lub materiału będzie wspaniale pasować do T-shirtu i jasnych jeansów. Równie dobrze możesz zestawić ją z prostym swetrem i skórzaną kurtką. Większych rozmiarów torebka kopertowa będzie idealnym dopełnieniem stylizacji biznesowej. Prostemu garniturowi damskiemu i stylowej torebce kopertowej mówimy zdecydowane tak!

Kopertówka – zawsze pod ręką podczas różnych uroczystości

Kopertówka nie ma paska ani uchwytu. Podczas różnego rodzaju przyjęć i uroczystości nosi się ją w lewej ręce. Prawa z reguły pozostaje wolna, aby móc przywitać się z  innymi uczestnikami eventu. Wiele Pań nie lubi takiego rozwiązania i woli mieć obie ręce wolne. W odpowiedzi powstały kopertówki na pasku lub łańcuszku. Pozwala on zawiesić torebkę na ramieniu, co daje dużo swobody. Takie rozwiązanie to strzał w dziesiątkę podczas wyjścia do klubu, na koncert czy podczas wyjścia na miasto ze znajomymi. Bardzo wygodne są również kopertówki z poziomym uchwytem, pod który można wsunąć dłoń. To rozwiązanie nie jest zbyt popularne, ale daje dużo komfortu i zapobiega wypuszczeniu torebki z ręki. Kopertówka sprawdza się podczas większych wyjść, kiedy jedyne co chcesz mieć przy sobie, to portfel i telefon. 

Torebka kopertowa – synonim elegancji

Czasy, kiedy torebka musiała być kolorystycznie kompatybilna z butami, odeszły w zapomnienie. Nie oznacza to jednak, że podczas komponowania outfitu panuje pełna dowolność. Warto zachować pewną dozę umiaru i poważnie się zastanowić, zanim zestawisz ze sobą dwa niepasujące elementy. Na oficjalne wyjścia warto zabrać ze sobą stonowaną kopertówkę, jeżeli stawiasz na sukienkę w intensywnym kolorze. Do jednolitej stylizacji będzie pasowała natomiast kontrastująca torebka. W ostatnim czasie bardzo modne stały się outfity monochromatyczne, kiedy to wszystkie elementy są tego samego koloru, a różnica polega na grze ich fakturą.