Umywalka do modnej łazienki – urządź się ze smakiem!

Umywalka to jedna z najważniejszych rzeczy w łazience. To przy niej myjemy ręce, zęby i twarz. W tym miejscu nierzadko zmywamy makijaż. Bez umywalki łazienka byłaby pusta i niekompletna i nie mogłaby spełniać swoich podstawowych funkcji. Umywalka stanowi również doskonały element dekoracyjny. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów i modeli, dlatego każdy jest w stanie dopasować odpowiedni produkt do swojego wnętrza. Wśród setek ofert można znaleźć zarówno proste, minimalistyczne modele, jak i bardziej awangardowe umywalki, pasujące do nowoczesnych pokojów kąpielowych.

Rodzaje umywalek

Umywalki dzielimy na podstawie sposobu ich montażu. Umywalki nablatowe to jeden z najczęściej wybieranych modeli. Zgodnie z nazwą produkt umieszcza się na szafce bądź specjalnym blacie. Ich kształt może być różny, jednak wśród klientów niezmiennie króluje okrągła misa i umywalki prostokątne. Rosnącym zainteresowaniem cieszy się również wariant asymetryczny. Umywalki wpuszczane w blat są montowane bezpośrednio w blacie, a ich komora jest pod nim schowana. Wiele osób posiada taką umywalkę w swojej łazience, ponieważ jest ona uniwersalna i klasyczna. Umywalki wiszące montuje się za pomocą specjalnych śrub w ścianie. Mogą one być jednokomorowe, ale zdarzają się również dwukomorowe. Te modele mają zazwyczaj otwór przelewowy, który zapobiega zalaniu łazienki wodą.

Umywalki nablatowe – uniwersalność i styl

Umywalki nablatowe to najmodniejsze modele ostatnich lat. Cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem. Nie ma się co dziwić – ich wygląd wspaniale dopełnia aranżację. Umywalka nablatowa jest wygodną opcją dla łazienek o niewielkich rozmiarach, ale sprawdzi się także w przypadku pomieszczeń o większym metrażu. Modele te występują w kształcie okrągłym, ale też kwadratowym i prostokątnym. Te ostatnie są niezwykle chętnie wybierane do łazienek loftowych i nowoczesnych. Misy są coraz częściej montowane w łazienkach utrzymanych w klasycznym stylu. Umywalki owalne wyglądają niezwykle interesująco w łazienkach o indywidualnym stylu. Umywalka coraz częściej postrzegana jest jako element dekoracyjny. Z tego też powodu popularne stają się nietuzinkowe, asymetryczne kształty.

Umywalki wiszące – modne i klasyczne

Umywalki wiszące sprawdzają się niemal w każdym pokoju kąpielowym. Modele nablatowe zdają się być bardziej modne, jednak wiszące wciąż mają swoich gorących zwolenników i nie zanosi się na to, by szybko miało się to zmienić. W sklepach dostępnych jest wiele wariantów – minimalistyczne, kanciaste, zaokrąglone i wiele innych. Umywalki wiszące pasują do prawie każdego wnętrza i idealnie dopełnią aranżację niejednej łazienki. Pokoje kąpielowe w stylu minimalistycznym, loftowym i industrialnym wyglądają bardzo dobrze, kiedy dopełni się je  klasyczną umywalką wiszącą. Ciekawą propozycję stanowią modele z wbudowanym relingiem na ręcznik oraz z blatem dostawczym, na którym możesz postawić mydło oraz kubek ze szczoteczkami. Z umywalką wiszącą stworzysz modną umywalkę, o której marzysz.