Wygoda przede wszystkim – przydatne gadżety do Twojego samochodu!

Samochód to pojazd, w którym spędzamy coraz więcej czasu, zwłaszcza jeśli dojeżdżamy do pracy do centrum dużego miasta czy odwozimy dzieci na różne zajęcia. Ludzie XXI wieku w zasadzie nie wyobrażają sobie codziennego funkcjonowania bez auta, najlepiej własnego. Warto zatem wprowadzić kilka przydatnych gadżetów, które ułatwią Ci codzienne życie i sprawią, że nawet długie podróże czy stanie w korkach przestaną być tak uciążliwe.

Samochód idealnie wyposażony – czyli jaki?

Z reguły najprostsze modele aut mają na wyposażeniu podstawowe elementy. Nie ma wśród nich maty, która masuje plecy, nawigacji GPS, uchwytu na telefon czy nawet akcesoriów dla dzieci. Te rzeczy należy dokupić samodzielnie i dobrać do własnego modelu. Warto z pewnością poznać swoje potrzeby, zanim zdecydujemy się na konkretne zakupy. Nie wszyscy bowiem będą potrzebować podgrzewającej i masującej nakładki. Niektórzy będą nawet uważać ją za zbyteczną. Każdemu za to przypadną do gustu uchwyty na telefon. Aby zachować pełne bezpieczeństwo podczas podróży, warto umieścić uchwyt na tyle blisko kierownicy, aby można było odebrać telefon, praktycznie bez odrywania wzroku od drogi. W tym przypadku największe znaczenie ma element, który odpowiada za przyczepność gadżetu, a także jego lekkość. Nawigacja GPS to przydatny produkt, jednak wiele osób korzysta obecnie z map w telefonie, co ogranicza np. możliwość słuchania podcastów podczas drogi. Taka forma nawigacji sprawdzi się na dłuższych trasach, ale także podczas wycieczki po mieście. Należy jednak pamiętać o tym, aby co jakiś czas aktualizować mapy, które się w niej znajdują, aby przypadkowo nawigacja nie wyprowadziła nas w… pole!

Gadżety dla fanów motoryzacji

Ludzie, którzy kochają jazdę samochodem, to osoby mające sprecyzowane wymagania co do doboru gadżetów oraz wyglądu samochodu. Tyczy się to również elementów znajdujących się z tyłu, szczególnie jeśli w aucie podróżują dzieci. Wówczas znakomicie sprawdzają się nakładki na siedzenia, które chronią je przed zabrudzeniem, pochodzącym głównie z obuwia. Można znaleźć propozycje uzupełnione o rozkładany stoliczek, miejsce na zabawki i kredki, dzięki czemu nie leżą one porozrzucane w samochodzie, a nawet uchwyt na tablet, gdyby maluch bardzo się nudził i potrzebował dawki bajek. To jednak nie koniec akcesoriów, które przypadną do gustu każdemu miłośnikowi gadżetów samochodowych. Coraz częściej można spotkać kamerki, które montuje się w samochodzie, aby rejestrować ewentualne stłuczki czy kolizje, nawet jeśli sami w nich nie uczestniczymy. Dzięki temu podczas wypadku nie ma wątpliwości, kto zawinił! Pamiętaj, jednak aby zawsze skrupulatnie porównać ceny poszczególnych produktów, najlepiej na nokaut.pl!