Wygodne łóżko to nie tylko materac! Na co jeszcze należy zwracać uwagę podczas zakupów?

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz – mówi stare polskie porzekadło. Jest w nim sporo prawdy, zwłaszcza, gdy sam stoisz przed zakupem łóżka do sypialni. Decyzja ta wcale nie jest łatwa, bo oprócz grubości i sztywności materaca należy wziąć pod uwagę szereg innych czynników. Od ich spełnienia zależy Twój zdrowy i smaczny sen. Zostań więc z nami i dowiedz się m.in. dlaczego wielkość Twojego łóżka ma tak istotne znaczenie.

Szerokość łóżka do sypialni

Powierzchnia do spania ma znaczący wpływ na jakość Twojego nocnego wypoczynku. Przy zakupie łóżka warto więc nie tylko wziąć pod uwagę możliwości ustawności sypialni, lecz także kwestie tak trywialne, jak ulubiona pozycja do spania czy skłonność do wiercenia się. Standardowe, dwuosobowe łóżka do sypialni występują w kilku wariantach: 140×200, 160×200, 180×200, 200×200, tak więc różnica w centymetrach pomiędzy nimi jest dość spora. Długość z kolei powinna znaleźć się na celowniku osób z nieprzeciętnym wzrostem – na szczęście dla nich na rynku meblarskim dostępne są łóżka, których długość sięga nawet do 220 cm.

Łóżko do sypialni z wezgłowiem czy bez?

Zakup łóżka z wezgłowiem jest dobrym pomysłem, gdy lubisz w sypialni wieczorem poczytać książkę, pooglądać telewizję czy przeglądać media społecznościowe na ekranie laptopa. Miękkie oparcie (zwłaszcza z paneli tapicerskich) nie tylko zapewni Ci wygodę w pozycji siedzącej, lecz także przyniesie ulgę dla Twojego kręgosłupa. Na rynku dostępne są wezgłowia, które można ręcznie lub automatycznie regulować, co pozwala Ci uzyskać najlepsze podparcie dla Twojego zmęczonego ciała.

Stelaż łóżka – na rynku już z elektryczną regulacją

Do niedawna stelaż stanowiły jedynie równo ułożone drewniane listewki, obecnie sprawa z tym elementem konstrukcyjnym łóżka jest nieco bardziej skomplikowana. W ofercie sprzedażowej wielu producentów mebli znajdują się – obok tradycyjnych rozwiązań – także stelaże regulowane za pomocą napędu elektrycznego. Automatyczna regulacja listewek pozwala na uzyskanie optymalnej pozycji materaca do spania czy do oglądania telewizji. Dzięki takiemu stelażowi można szybko i łatwo rozwiązać problemy związane z oddychaniem podczas snu, nadmiernym obciążeniem kręgosłupa czy uczuciem ciężkich nóg.

Pojemnik na pościel

Co prawda, obecność pojemnika na pościel w łóżku nie wpływa bezpośrednio na komfort użytkowania łóżka, to jednak pozwala on na wygodne i praktyczne funkcjonalnie w przestrzeni domowej. Dzięki niemu ścielenie łóżka czy chowanie „nadprogramowej” pościeli przestaje być jakimkolwiek problemem. Zamiast oglądania stosu poduszek i kołder na łóżku jak w bajce „O królewnie na ziarnku grochu”, możesz – przy użyciu pojemnika na pościel – łatwo zadbać o estetyczny i schludny wygląd swojej sypialni.

Wygodne łóżko do sypialni – gdzie szukać?

Jeżeli szukasz więc łóżka do sypialni, w którym wyśpisz się jak suseł, to koniecznie zastosuj się do naszych praktycznych porad. Pamiętaj, że o jakości snu nie decyduje wyłącznie materac, ale też pozostałe elementy łóżka – jak stelaż, rama czy wezgłowie. W poszukiwaniu idealnego miejsca nocnego wypoczynku pomoże Ci porównywarka cenowa Nokaut.pl. Znajdziesz u nas szeroki wybór łóżek kontynentalnych, tapicerowanych czy drewnianych uznanych producentów z branży meblarskiej. Koniecznie zajrzyj i wybierz swój wyśniony model!