Zjawiska paranormalne udokumentowane w książkach

Ludzie uwielbiają się bać i od zawsze są ciekawi tego, czego nie potrafią zrozumieć. Zjawiska paranormalne to interesujący temat, pełen tajemnic, sekretów i niezrozumiałych zdarzeń. Niektóre są pokazane na filmach, inne zapisane w książkach. Opisaliśmy te publikacje, które są godne uwagi i przyprawiają o gęsią skórkę.

„Świadkowie tajemnicy” Janusz Rosikoń – droga relikwiami Męki Pańskiej

Książka Janusza Rosikońskiego „Świadkowie tajemnicy” to zapis dziennikarstwa śledczego. Można ją uznać literaturę faktu z elementami zjawisk paranormalnych czy też nadprzyrodzonych. Sama historia opiera się na pragnieniu reporterów, którzy marzyli o tym, aby poznać tajemnicę Jezusa z Nazaretu. Chcieli oni zobaczyć na własne oczy wszelkie materialne ślady jego istnienia, z których część ukryta jest w bardzo tajemniczych zakątkach świata. „Świadkowie tajemnicy” to książka o podróży, fascynacji i dążeniu do swojego celu.

Reporterzy przemierzają drogę, którą rozpoczynają śladami relikwii Męki Pańskiej. W trakcie swojej przygody odkrywają wiele dokumentów, których wcześniej nie można było pokazać światu. Przeszukują oni archiwa, pragnąc dotrzeć, do każdego dokumentu, do każdego śladu istnienia Jezusa. Wszystko otoczone jest tajemnicą i rozmowami historyków, którzy przekazują ważne informacje czytelnikowi. Cała książka „Świadkowie tajemnicy” to mieszanka informacji o drodze Jezusa z Nazaretu, myśli historyków i eksperymentów naukowców, którzy pragną wyjaśnić to, co niepojęte i niezrozumiałe.

„Silniejsi od zła” Gabriel Amorth – egzorcysta toczący walkę o duszę ludzkości

Odkrywanie tajemnic Jezusa z Nazaretu może doprowadzić do pogłębienia rozmyślań o istnieniu dobra i zła. Dla tych, których interesuje tematyka demonologii, egzorcyzmów i nieustannej walki o duszę ludzką, powstała książka „Silniejsi od zła”. Napisana została przez najsłynniejszego kościelnego egzorcystę, który chętnie opowiada o tym, co widział i co zło robi na świecie. Opisuje nie tylko walkę z demonami, lecz także siłę dobra czy miłości. Wedle niego, aby pokonać zło, należy pierw dobrze poznać przeciwnika. Wsparcie w tym daje niezachwiana wiara i zawierzenie duszy Bogu. W książce są opisane historie opętania, walki i niezwykłej siły, którą mogą dawać uczucia.

„Tunguska kula ognista” Surendra Verma – opowieść o wydarzeniach na Syberii w 1908 roku

W 1908 roku na Syberii pojawiła się rzecz do dziś niezbadana z różnych powodów. Mieszkańcy twierdzą, że na niebie wybuchło ciało niebieskie, które rozbłysło na wiele kilometrów, w każdą stronę świata. To nie bajka czy nierealna historia przekazywana przez pokolenia. Z tym wybuchem łączą się inne historie, np. tajemnicze zniszczenie wielkich połaci lasów. Ilość energii, która musiała wystrzelić w powietrze, jest do tej pory nieznana człowiekowi. Jej siła musiałaby być tak ogromna, aby odczuwać ją nawet setki kilometrów od epicentrum, a mimo tego nie ma żadnych dowodów na to, co się stało. Ta książka próbuje odpowiedzieć na pytania, które trapią miliony ludzi. Co wydarzyło się tak naprawdę w 1908 roku, w ukrytych przed światem zakamarkach Rosji?