Menu

GALMET TOWER MULTI WYMIENNIK C.W.U. Z TRZEMA WĘŻOWNICAMI SPIRALNYMI SKAY POLIURETAN 400 L

Cechy produktu
  • Producent GALMET 
Opis

GALMET TOWER MULTI WYMIENNIK C.W.U. Z TRZEMA WĘŻOWNICAMI SPIRALNYMI SKAY POLIURETAN 400 L - typ N (pokaźniejszA pojemnośĆ MAGAZYNOWA OD wariantu typowEGO)

Tower Multi, to pionowy wymiennik c.w.u. Z trzema wężownicami spiralnymi zasilany, głównie, czystą energią słoneczną. Możliwość zasilania z 4 źródeł, jednocześnie, gwarantuje najlepsze wykorzystanie dostarczonego ciepła i największy komfort wykorzystywania. Przystępne objętości: 300, 400 lub 500 litrów wydajną pracę systemu c.w.u., w domach jednorodzinnych.

Odnawialne źródło zasilania

Zielona energia słoneczna to nieograniczone źródło ciepła, którego użytkowanie gwarantuje wysoką dbałość o nasze środowisko. Używanie jej do ogrzewania wody użytkowej pozwala ogrzać wodę bezpłatnie w ciągu dnia, a korzystać z niej poprzez całą dobę. Energia słoneczna pozyskiwana jest poprzez kolektory słoneczne, a następnie za pomocą czynnika cieplnego (glikol), przepływającego przez wężownicę spiralną, przekazywana do wody użytkowej. Wężownica dedykowana do podłączenia kolektorów słonecznych znajduje się w dolnej części zbiornika co umożliwia maksymalne wykorzystanie pozyskanej energii słonecznej.
W dolnej części zbiornika znajduje się na dodatek wężownica dodatkowa, asygnowana do zasilania przez dodatkowe źródła ciepła, takie jak np. Kominek, kocioł c.o. Wężownica zasilana przez kocioł centralnego ogrzewania umieszczona jest w części górnej zbiornika co pozwala na dogrzanie wody bezpośrednio w miejscu jej pobierania. Źródłem ciepła wspierającym lub zastępującym pracę wężownic spiralnych może być: izolowany pakiet grzejny GE lub zastaw grzałek na flanszy, instalowany w otworze rewizyjnym. Wykorzystywanie wymienników multiwalentnych, z trzema wężownicami spiralnymi sugerowane jest w obiektach o niezwykle sporym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę użytkową i rozmaitym systemie ogrzewania c.o.

wygodna instalacja

wyraźną zaletą konstrukcji wymienników Tower Multi jest skupienie wszystkich przyłączy hydraulicznych z tyłu wymiennika. Pozwala na to prędki i wygodny montaż, a także ułatwia schemat instalacji. Wymiennik z tak ukrytymi przyłączami jest też łatwiejszy w eksploatacji. W części tylnej wymiennika umieszczono w dodatku mufy umożliwiające montaż czujnika temperatury do kotła c.o. I pompy cyrkulacyjnej. Użycie w układzie c.w.u. Pompy cyrkulacyjnej zapewnia, że w każdym punkcie poboru mamy natychmiastowy dostęp do ciepłej wody. Nadzór nad temperaturą w zbiorniku upraszcza czytelny termometr umieszczony w części przedniej wymiennika.

Sprawdzona izolacja

najkorzystniejsze użycie potencjału niewyczerpalnej energii słonecznej stanowi używanie wymienników c.w.u., o wysokiej produktywności i produktywnym ociepleniu. Zapewniają one komfortowe użytkowanie c.w.u. Poprzez długie utrzymanie wysokiej temperatury ogrzanej wody. W wymiennikach Tower Multi użytkowana jest opatentowana technologia izolacji zapewniająca energooszczędność instalacji i stały dostęp do ciepłej wody użytkowej. Wydajne ocieplenie zbiornika stanowi:

  • Twarda pianka poliuretanowa, w płaszczu z tworzywa rodzaju skay/PVC.

Zabezpieczenie antykorozyjne

Kluczowym, dla zapewnienia bezpiecznego wykorzystywania wymienników, jest wykorzystywanie zabezpieczenia antykorozyjnego zbiornika. Stosowana w wymiennikach multiwalentnych Tower Multi emalia ceramiczna EXTRA GLASS®, nakładana jest metodą „na mokro". Pozwala na to równomiernie rozprowadzenie emalii na całej powierzchni wymiennika. Każdy wymiennik wyposażony jest dodatkowo w na dodatek chroniące zbiornik, dwie anody magnezowe, z których górna jest wymienna. Anody magnezowe mogą zostać zastąpione aktywną anodą tytanową, w zależności od obszerności jedną lub dwiema. Bezobsługowe anody tytanowe nie wymagają już zamiany.
dobór anody tytanowej:

  • Dla 300 litrów – znikoma anoda tytanowa, tylko górna.
  • Dla 400 i 500 litrów – szeroka pojedyncza anoda tytanowa.

"Dzięki ochronie RESIST-TECH® żywotność zbiorników z grzałką elektryczną wydłuża się choćby o 50%.
Specjalny rezystor wyrównuje potencjały elektromagnetyczne między anodą magnezową a grzałką elektryczną."

Kompletne wyposażenie dopełniające

W ofercie producenta Galmet, znajdują się również:

  • Komplety elektryczne GE z grzałką i sterownikiem, 230 i 400 V.
  • Komplety elektryczne GE z grzałką i sterownikiem Elektronik 400 V.
  • Grzałki elektryczne do instalacji na flanszy.
  • Osłony czujnika.
  • Naczynia wyrównawcze c.o. Do układów otwartych, malowane (w opcji także ocieplone).

wyśmienity do każdego domu

Wymiennik multiwalentny Tower Multi w obudowie rodzaju: skay/PVC oferowany jest w kolorze szarym, opcjonalnie także w jednym z 4 odcieni dodatkowych.

Gwarantowana jakość

najlepsze surowce, progresywna technika produkcji i wykwalifikowana kadra gwarantują najwyższą jakość na każdym etapie produkcji wymienników c.w.u. Tower Multi. Pozwala to zaoferować użytkownikom 60 miesięcy gwarancji (szczegóły w karcie gwarancyjnej).

Schemat wymiennika c.w.u. Tower Multi objętość: 300 - 500 litrów

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.