Menu

Fibaro Czujnik otwarcia/zamk. dzrzwi/okno 2 bialy

Cechy produktu

  • Producent Fibaro 

Opis

sensor otwarcia drzwi/okna FIBARO Door/Window czujka 2 FGDW-002-1 ZW5FIBARO Door/Window czujka 2 jest bezprzewodowym, bateryjnym czujnikiem magnetycznym, kompatybilnym ze standardem Z-Wave Plus. Zmiana stanu urządzenia sprawia automatycznie wysłanie sygnału do kontrolera Z-Wave i zasocjowanych urządzeń. Czujnik może być użytkowany do tworzenia scen i tam, gdzie potrzebna jest informacja o otwarciu lub zamknięciu drzwi, okna, bramy garażowej, etc. Otwarcie jest wykrywane na podstawie oddalenia od siebie sensora i magnesu. W dodatku FIBARO Door/Window czujka 2 wbudowany czujka temperatury.

Główne właściwości:

  • Kompatybilny z kontrolerami Z-Wave i Z-Wave+
  • Wspiera pracę w trybie bronionym (Z-Wave Network Security) z szyfrowaniem AES-128
  • Otwarcie drzwi/okna wykrywane na podstawie odsunięcia magnesu od czujnika
  • zastosowany czujka temperatury
  • Wykrycie naruszenia w sytuacji demontażu lub otwarcia pokrywy
  • Łatwy montaż na oknach, drzwiach, bramach i roletach
  • Zasilany bateryjnie
  • Wskaźnik LED informujący status urządzenia
  • 7 wariantów kolorystycznych
sensor otwarcia drzwi i okien

To uniwersalny detektor zbliżeniowy, który zasilany jest bateryjnie. Kompatybilność ze standardem Z-Wave zezwala na zastosowanie go w inteligentnej instalacji FIBARO. Taka funkcja poszerza możliwości systemu poprzez zapewnienie monitorowania stanu otwarcia drzwi, okien i bram garażowych. Czujka znajduje zastosowanie w samoczynnym sterowaniu światłem, kontroli dostępu i systemach ochrony mienia. Montując Door/Window czujka w swym domu, zwiększysz bezpieczeństwo i komfort jego mieszkańców, a także polikwidujesz ryzyko wyższych opłat za ogrzewanie lub klimatyzację. W dodatku, moduł można doposażyć w czujka temperatury i skorzystać z zaimplementowanego sterowalnego wejścia.

FIBARODoor/Window czujnik łączy w sobie aż cztery funkcjonalności:

czujka kontaktronowy

Montaż czujników kontaktronowych w domu dostarczy centrali HOME CENTER 2 dodatkowych informacji, które następnie mogą być wykorzystane do uruchomienia działań instalacji FIBARO. Zadaniem modułu jest sprawdzanie stanu otwarcia/zamknięcia dowolnego okna albo drzwi. W przypadku wykrycia otwartego okna, system uniemożliwi uruchomienie ogrzewania albo klimatyzacji w mocnym pomieszczeniu. Tym samym, nie zostaniemy narażeni na niepotrzebne koszty. Montaż czujnika kontaktronowego na drzwiach wejściowych, pozwala zyskać funkcję automatycznego zapalania światła po otwarciu drzwi lub uruchomić wcześniej zaprogramowaną scenę powrotu do domu. Ponadto, moduł Door/Window sensor można zastosować jako detektor alarmowy nieautoryzowanego wtargnięcia. A to tylko niektóre możliwości modułu Door/Window sensor.

wykorzystanie: Okna i drzwi; bramy garażowe i przesuwne, bramy wjazdowe

Bezprzewodowy czujnik wejścia

Door Window detektor potrafi pracować jako łącznik z centralą HOME CENTER 2 uruchamiający dowolne funkcje. Starczy podłączyć do wejścia w Door/Window czujka tradycyjny włącznik ścienny i za jego pomocą wysterować dowolne części systemu FIBARO. Ma to na celu umiejscowienie wcześniej nieplanowanego włącznika w dowolnej lokalizacji, bez konieczności prowadzenia przewodów. Zmieniając aranżację swojego wnętrza, użytkownik nie jest już ograniczony zamontowanymi włącznikami. Door/Window czujka w prosty i bezinwazyjny sposób przejmie rolę trudno dostępnego elementu w instalacji elektrycznej domu.

sensor temperatury

Moduł Door/Window czujka potrafi współpracować z oferowanym przez FIBARO czujnikiem temperatury DS18B20. Ten maleńki wystarczy zamocować w wejściach modułu i dodać do systemu FIBARO. Czujka temperatury znacząco poszerzy funkcjonalność naszej centrali.

Włącznik scen

sensor otwarcia drzwi i okien FIBARO FGK-101 zw5, w odróżnieniu od dotychczas oferowanych poprzez nas rozwiązań, niepowtarzalną funkcjonalność autonomicznego włącznika scen. Do tej pory wywołanie sceny z pozycji komponentów instalacji elektrycznej w naszym domu było utrudnione. Wymagało włączenia urządzenia przy pomocy modułu FIBARO, które dopiero w następstwie mogło uruchamiać zaprogramowaną scenę. Było to jednak dosyć kłopotliwe i wymagało zaangażowania pokaźniejszej ilości części. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wdrożyliśmy w module Door/Window detektor dodatkową funkcjonalność włącznika scen. Starczy podłączyć do modułu tradycyjny klawisz włącznika lub inny, dowolny czujnik (na przykład czujkę ruchu) i wyznaczyć wcześniej zaprogramowaną scenę do uruchomienia. Zyskujemy zatem uniwersalny, bateryjny i kompletnie bezprzewodowy włącznik wielu sprzętów gotowych do pracy w ciągu niedługiej chwili.

istotnie kompaktowy

czujka otwarcia drzwi i okien FIBARO FGK-101 jest najmniejszym urządzeniem tego typu, wśród rozwiązań dostępnych na rynku. Jego lekka i cienka pokrywa zezwala na dyskretny montaż na oknach i drzwiach dowolnego producenta

Szybka i dyskretna instalacja

Montaż modułu jest wyjątkowo prosty. Wystarczy wyjąć go z opakowania, otworzyć obudowę, pozbyć się folii ochronnej widniejącej na baterii, po czym całość przykleić za pomocą załączonej dwustronnej taśmy montażowej. Mały pobór prądu ogranicza zamianę baterii do jednaj na około dwa lata. System FIBARO wcześniej poinformuje Cię o zbliżającej się konieczności podmiany baterii, a jej aktualny stan zawsze będzie widoczny w panelu sterowania centrali HOME CENTER 2. Czujka otwarcia drzwi i okien FIBARO FGK-101 sprawdzi się w firmach, mieszkaniach, domach jednorodzinnych, a nawet w altanach i garażach

Moduł w Twoim guście

obudowy czujnika otwarcia drzwi i okien FIBARO dostępne są w siedmiu kolorach, które świetnie współgrają z kolorystyką modnych, innowacyjnych drzwi i okien. Dopasuj obudowy sensorów do kolorystyki Twojego wnętrza i ciesz się niezaburzonym bezpieczeństwem i spektakularnem. Odwiedź nasz sklep internetowy i zadbaj o profesjonalny system alarmowy do domu. Oferujemy wielki dobór i atrakcyjny cennik.

Specyfikacja techniczna:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.