Menu

A właśnie, że baśnie - Adam Cichy (PDF)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381190954 
  • Autor Adam Cichy 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 44 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Nie od dziś wiadomo, iż bajki pobudzają wyobraźnię dzieci, są ich skarbnicą nowej wiedzy i dostarczają wzorców zachowań, którymi w przyszłości będą się posługiwały. Książka Adama Cichego „A właśnie, iż baśnie” to sugestia wierszowanych opowiastek dla młodych czytelników, których na pewno zainteresują krótkie historyjki.

W każdym opowiadaniu jest zawarty ukryty morał, dlatego czytając, dziecko mimowolnie uczy się pewnych wzorców zachowań, które zaowocują w przyszłości. W bajce możemy znaleźć historyjkę o niezwykłym koniku, któremu w młodości dokuczały inne konie, jednak wyrósł na przepięknego ogiera. W innych opowiadaniach dzieci nauczą się, że warzywa są szczególnie smaczne i typowo zdrowe i, że nie należy bać się ciemności, bo wszystkie strachy buduje tylko wyobraźnia. Na koniec, autor gromadzi śliczną kołysankę, dzięki której każde dziecko zaśnie spokojnym snem. Dzięki rymom, bajeczki stają się łatwe do zapamiętania a po kilkukrotnym czytaniu dzieci same będą potrafiły je powtórzyć.

„A właśnie, iż baśnie” to kolejna propozycja Adama Cichego dla najmłodszych czytelników. Wcześniejsze opowiadania autora to „Ptaki-cudaki i inne zwierzaki” oraz “Robaczki z naszej paczki”, które bawią i uczą w humorystyczny sposób.


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.