Menu

A właśnie, że baśnie - ebook

Opis


Nie od dziś wiadomo, iż bajki pobudzają wyobraźnię dzieci, są ich skarbnicą nowej wiedzy i dostarczają wzorców zachowań, którymi w przyszłości będą się posługiwały. Książka Adama Cichego „A właśnie, iż baśnie" to propozycja wierszowanych opowiastek dla młodych czytelników, których z pewnością zainteresują niedługie historyjki.

W każdym opowiadaniu jest zawarty ukryty morał, dlatego czytając, dziecko mimowolnie uczy się pewnych wzorców zachowań, które zaowocują w przyszłości. W bajce możemy znaleźć historyjkę o niezwykłym koniku, któremu w młodości dokuczały inne konie, jednak wyrósł na spektakularnego ogiera. W innych opowiadaniach dzieci nauczą się, że warzywa są niezwykle smaczne i typowo zdrowe i, że nie należy bać się ciemności, bo wszystkie strachy buduje jedynie wyobraźnia. Na koniec, autor posiada śliczną kołysankę, dzięki której każde dziecko zaśnie spokojnym snem. Dzięki rymom, bajeczki stają się proste do zapamiętania a po kilkukrotnym czytaniu dzieci same będą potrafiły je powtórzyć.

„A właśnie, iż baśnie" to kolejna sugestia Adama Cichego dla najmłodszych czytelników. Wcześniejsze opowiadania autora to „Ptaki-cudaki i inne zwierzaki" oraz "Robaczki z naszej paczki", które bawią i uczą w humorystyczny sposób.

...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.